Bouřky 17.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

Teď po chvilce za sebou 4 CG blesky a pěkná šlupka, taky začalo krapet pršet.

edit: je to tu šlupka za šlupkou, radši to vypínám. Jestli se mi podařilo něco nafotit, dám zítra na rajče.
edit: sakra jen jsem to dopsala tak zahřmělo a zvuk byl jak když letí stíhačka :D . Tak všem přeju dobrou noc a pěkné pozorování.
Naposledy upravil(a) Nikki dne 17 črc 2009 21:28, celkem upraveno 1 x.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Tady pokračuje blesková show, už skoro bez srážek.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Totéž i na Barrandově.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Tak ze by preci jen neco prislo...pujdu se mrknou na jizni obzor ;)
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Hmm, tak mam takovej pocit, že Skywarn moh dát dneska pro západ klidně zelenou. :(
Možná že nějaká bouřka přijde, ale na červenou opravdu těžko.
Tady prostě neni žádná instabilita, nebo je, ale na bouřky to vůbec nemá vliv. Byla tady přeháňka, ke konci pak pár blesků, to je vše. Všechno vznikalo až na východě od nás. Všechny ty papírově ideální parametry tady vůbec nemaj význam. Až bude CAPE 10 000, tak možná...
Mrzi ma to ale bohuzial, burky v Nemecku predosly den zrejme vytvorili vrstvu chladnejsieho vzduchu, ktora sa dostala nad zapad... potom sa tam vytvorila lajna konvergencie ( oddelovala tu chladnu vzduchovu hmotu od teplej a vlhkej na vychode) na ktorej vznikli burky nasledne. Kedze ale nad Nemeckom sa casto deju zazraky a hmota sa mohla zregenerovat, nechal som tam Stupen 2 - MCS este stale moze troska zamiesat karty.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny,
U nás opět ohromný hic s teplotou až 34,3°C přes den. Teď je 26°C. Jinak vidím podle radaru že ve středních Čechách mají velmi silné bouřky i Praha je zasažená.Jen si to užijte jednou vám to přeji! U nás bylo večerních a nočních bouřek dost.U nás možná zitra budou ty silné bouřky. ;)
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
caca
Příspěvky: 20
Registrován: 26 kvě 2009 18:19
Bydliště: Znojmo

Blesk zachyceny web kamerou v poděbradech http://caca6.rajce.idnes.cz/Bourky_17,7,2009/
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Před chvílí u nás nádherný CC blesk přes celou oblohu, až jsem odskočila od okna :lol: a blýská se a hřmí stále.
Večer se mi povedlo vyfotit asi první buňku téhle "jižní" bouřkové lajny (nebo jak to nazvat).
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Václav Sedláček píše:http://www.zelezniceck.cz/bourky/Bourka17709.3gp
Aktuálně Barrandov, kvalita mizerná, jen pro představu.
Mně ten odkaz nefunguje ;(
Shr3k
Příspěvky: 9
Registrován: 03 črc 2008 13:36
Bydliště: Praha 9, Hrdlořezy

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Za Chvíli bude na Tytrubku.
http://www.youtube.com/watch?v=SzWlnp3_bow, ale kvalita se nahráním zhoršila.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Amerika: Nejde ti tam teď náhodou jedna? Pozoruji bleskové jádro na západě až severozápadě.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
vladous
Příspěvky: 2
Registrován: 17 črc 2009 21:32
Bydliště: Dub u Ratibořských Hor, Tábor

Dobrý den, tyto stránky už navštěvuji snad třetí rok (od té doby co táborskem prošla HP supercela a já jí byla natolik fascinovaná, že jsem chtěla vědět CO to bylo), ale bohužel toho vím stále moc málo.... Už musím konečně začít študovat a chtěla bych fotit :-)

Dnes už od 17h u nás bouří, Dubu se to víceméně opět vše vyhlo :-)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

vladous píše:Dobrý den, tyto stránky už navštěvuji snad třetí rok (od té doby co táborskem prošla HP supercela a já jí byla natolik fascinovaná, že jsem chtěla vědět CO to bylo), ale bohužel toho vím stále moc málo.... Už musím konečně začít študovat a chtěla bych fotit :-)

Dnes už od 17h u nás bouří, Dubu se to víceméně opět vše vyhlo :-)
Zdravím, no, HP to jsou ty tiskárny? ;) :lol: ne, sám bych kecal, jistě někdo napoví bez přebleptů :rock:
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

heh, koukam, ze tady nam to taky neco zachytilo ;) Jinak je v dalce, pekna blyskavicka, bez slysitelnyho hromu, temer.
http://portalh.chmi.cz/http://portal.ch ... l?cam=lklb
ve 23:00 hod.
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

Mara píše:
vladous píše:Dobrý den, tyto stránky už navštěvuji snad třetí rok (od té doby co táborskem prošla HP supercela a já jí byla natolik fascinovaná, že jsem chtěla vědět CO to bylo), ale bohužel toho vím stále moc málo.... Už musím konečně začít študovat a chtěla bych fotit :-)

Dnes už od 17h u nás bouří, Dubu se to víceméně opět vše vyhlo :-)
Zdravím, no, HP to jsou ty tiskárny? ;) :lol: ne, sám bych kecal, jistě někdo napoví bez přebleptů :rock:
Taky se nepovažuju za experta, používám slovník stormchasera http://www.bourky.com/clanky/slovnik/slovnik_tisk.pdf :) i HP supercella je tam popsaná :)
biff
Příspěvky: 16
Registrován: 17 črc 2009 22:19
Bydliště: sever čech

Jak se tak dívám na radar, asi budu trousit bobiky celou noc... Buří to tu a ještě musím hlídat potok... To jsem se chtěla zeptat. Někde kolem desáté, ještě nebyla tma, jsem nad jižním obzorem viděla zvláštní záblesky. Podotýkám, že obloha byla v tu dobu docela čistá, jen takové "dekorativní bělavé obláčky". Chvíli jsem podezírala nějakého magora, že za lesem pouští nějaké rachejtle, ale nezdá se mi, že by se vůbec někdo vydal za tímto účelem do lesa. Jo a nebyl slyšet žádný zvukový doprovod. Ty záblesky byly vyloženě jakoby mezi mraky
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

biff píše:Jak se tak dívám na radar, asi budu trousit bobiky celou noc... Buří to tu a ještě musím hlídat potok... To jsem se chtěla zeptat. Někde kolem desáté, ještě nebyla tma, jsem nad jižním obzorem viděla zvláštní záblesky. Podotýkám, že obloha byla v tu dobu docela čistá, jen takové "dekorativní bělavé obláčky". Chvíli jsem podezírala nějakého magora, že za lesem pouští nějaké rachejtle, ale nezdá se mi, že by se vůbec někdo vydal za tímto účelem do lesa. Jo a nebyl slyšet žádný zvukový doprovod.
Blýskavice :-)
biff
Příspěvky: 16
Registrován: 17 črc 2009 22:19
Bydliště: sever čech

cílovníci, dálava... připoměla se mi morseovka... Blýskavice?? Fakt? Vlastně si nevzpomínám, že bych se stímto výrazem a jevem někdy setkala.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

biff píše:cílovníci, dálava... připoměla se mi morseovka... Blýskavice?? Fakt? Vlastně si nevzpomínám, že bych se stímto výrazem a jevem někdy setkala.
Taky jsem sledoval blýskavici z bouřky co byla nad JZ "západní Vysočina" a to jsem z okolí Brna kolem 10 je už docela tma blýskavice jde vidět na hooodně velké vzdálenosti no a odkud že to jste to jsem nevyčet :D no jinak blýskavice je vzdálená bouřka kdy je vidět elektrický výboj ale při které není slyšet hrom a je za dobrých podmínek za šera vidět na poměrně dlouhé vzdálenosti třeba 70km může se stát klidně i na delší vzdálenosti za dobrých podmínek klidně i nad 100km
Naposledy upravil(a) Tom dne 17 črc 2009 22:54, celkem upraveno 1 x.
biff
Příspěvky: 16
Registrován: 17 črc 2009 22:19
Bydliště: sever čech

Nějak mě zmátlo, že to působilo blízce (doslova za lesem) a přitom nebylo nic slyšet a tak. Docela čistá, mírumilovná obloha... Severní čechy. Stále se tu vydatně blýská a hřmí (jen aby mi to zase nevypálilo kartu v počítači...)
biff
Příspěvky: 16
Registrován: 17 črc 2009 22:19
Bydliště: sever čech

Jakže rychle se pohybuje zvuk vzduchem? Dík
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

biff píše:Jakže rychle se pohybuje zvuk vzduchem? Dík
Cca 300m/s kdyz uhodi blesk tak pocitej a kolik budes mit sekund tak to vynasob 3 a vyjde ti to v km
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

biff píše:Jakže rychle se pohybuje zvuk vzduchem? Dík
Zkuste dát do vyhledávače a tam toho vyhodí o rychlosti zvuku plno http://www.converter.cz/tabulky/rychlos ... vzduch.htmtoto je téma o dnešních bouřkách tzn. 17.7.2009 a ne o rychlosti zvuku to už je tady docela dost spamování a to sem nepatří :lol: a určitě si toto uživatelé tohoto forá rádi nepřečtou
Naposledy upravil(a) Tom dne 17 črc 2009 23:19, celkem upraveno 1 x.
biff
Příspěvky: 16
Registrován: 17 črc 2009 22:19
Bydliště: sever čech

Já vím :) jen jsem už pozapoměla ty metry.... Pořád je bouřka kolem dvou kilometrů okolo....
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“