Bouřky 17.7.2009

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Uživatelský avatar
boody
Příspěvky: 49
Registrován: 16 dub 2009 22:29
Bydliště: Praha, Chodov
Kontaktovat uživatele:

-petr-
Příspěvky: 21
Registrován: 23 črc 2007 15:44
Bydliště: Jihovýchod Středních Čech

Koukněte se na předpověd estofexu .... dnesek bude zajímavý
wosicz
Příspěvky: 152
Registrován: 26 kvě 2009 19:49
Bydliště: Vranová Lhota / okr. Svitavy (303m)

Snad se tam na západě konečně dočkáte ;) My si tu na Moravě musíme počkat do zítřka, ale nejspíš se to vyplatí, hlavně těm ve východních částech :devil:
Můj ZATÍM největší úlovek - F0 z velké vzdálenosti -> http://www.chmi.cz/torn/cases/20080515/20080515.html
Pár mých blesků -> http://wosicz.rajce.idnes.cz/
Přeji bouřlivý den nově z okolí Bouzova :)
chaser
Příspěvky: 12
Registrován: 16 dub 2008 12:24
Bydliště: Police nad Metují.....okres Náchod...Královéhradecký kraj

Dnešek bude celkem o ničem...teda v Královehradeckém kraji.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Natáhnul se sem znovu odpad, jako kdyby si to počasí jednou nemohlo před bouřkama odpustit!! :( Pokaždý, když se hlásej silnější bouřky, tak před frontou se nasune altostratus, altocumulus a podobná veteš, teplota kvůli tomu poklesla z 28,6°C na 27,2°C za pouhejch 10 minut, hrůza!!! "Linie bouřek se dělá už východně od nás. Mám divnýho tušáka, že je to dneska zabitý, a že sem dojde jen ten trvalák, co je teď v západnim Bavorsku. Následující hodiny rozhodnou.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Instabiliter píše:Natáhnul se sem znovu odpad, jako kdyby si to počasí jednou nemohlo před bouřkama odpustit!! :( Pokaždý, když se hlásej silnější bouřky, tak před frontou se nasune altostratus, altocumulus a podobná veteš, teplota kvůli tomu poklesla z 28,6°C na 27,2°C za pouhejch 10 minut, hrůza!!! "Linie bouřek se dělá už východně od nás. Mám divnýho tušáka, že je to dneska zabitý, a že sem dojde jen ten trvalák, co je teď v západnim Bavorsku. Následující hodiny rozhodnou.
Zdravim,nojo, ja srazil tryčkem teplotu ve skleníku z 54 na 50stupńu během cca 5ti minut, zhubnul jsem u tohu tak 20Kg :devil:
Uživatelský avatar
Mara
Příspěvky: 246
Registrován: 15 kvě 2008 19:56
Bydliště: Lhota za Červeným Kostelcem (Náchodsko) 400 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jinak zde je modro, až na pár mráčku a hlavně děsný vedro....
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

huj u nás už na západě bouří, srážky jsou cca 5-10 km daleko, T 29,5°C vítr se utišil a naopak začíná z původního Jv foukat Z do 3 m/s, jinak před tím s nárazy až 7 m/s, vlhkost 51% Dle pozorování a i s pomocí radaru, by mělo být další jádro ještě na jih od nás, jdu to o5 omrknout ven :)
Uživatelský avatar
Buby
Příspěvky: 60
Registrován: 24 bře 2009 13:40
Bydliště: Vsetín-384 m.n.m.

Ta bouřka ve středních čechách se krásně drží, je vyrostlá pěkně do výšky, asi z ní padají kroupy.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Je mi z toho na blití. Nevim jak je možný, že se na západě zase nic nevytvořilo. Podmínky jsme měli najlepší a zase nic nebylo. Dokonce to přešlo i v nejlepší dobu.
Na hlavní čáře už toho nečekám víc, než nějakej nimbostratus s pár bleskama. Tech pár pitomejch bouřek tomu sebralo tolik energie...Do háje s tim!
-petr-
Příspěvky: 21
Registrován: 23 črc 2007 15:44
Bydliště: Jihovýchod Středních Čech

Ta bouřka jak jde přes střední čechy je pred nasim mestem,,,je to supercela !!!!! pokusím se udelat fotky ..D:
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

V Praze jsou z ní akorát mammaty, ale něco se žene od JZ. Vzhledem k tomu, že nemám auto v garáži :twisted: doufám, že to díky tomu bordelu z kovadliny, který tu je, nenabere moc síly a nebudou z toho kroupy jak tenisáky. :D
Pohled z Plzně z Mikulky na tu bouřku je ale boží :inlove:
Přílohy
Mikulka webcam.jpg
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

No, v Ústí n. Labem to asi taky nevypadá zrovna nejlíp.
A na kameře ČHMÚ v Ondřejově k vidění mammátka. :) http://portalh.chmi.cz/http://portal.ch ... m=ondrejov
Naposledy upravil(a) Janek dne 17 črc 2009 17:16, celkem upraveno 1 x.
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Mírná bouřka na Barrandově: vítr v nárazech do 10 m/s, srážky zatím do 2 mm. Blesky zatím pouze CC.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
moonmartin
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2009 09:47
Bydliště: Praha Letňany

U nás je černo,ale prší málo.Bouřky jdou kolem.Blesková aktivita slušná.Nekolik cg mi zatřáslo bytem,ale už to slábne.Stále je však slyšet hřmění.Před půl hoďkou jsem viděl u Štěrbohol super mamaty.Něco jsem vyfotil tak to později ukážu.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

zdar, tak se to na me pekne zene ;) Uvidim, co s toho bude.. Ze by to taky jednou nebyla vysravka, co jde na Liberec :lol:
Edit: Hm, tak to vypada, ze to nejak trochu zeslablo :tmi: mno, jeste se uvidi..
Naposledy upravil(a) IMP dne 17 črc 2009 18:08, celkem upraveno 1 x.
beowulf
Příspěvky: 18
Registrován: 07 čer 2009 17:23
Bydliště: Jedľové Kostolany SVK

Všimnite si tú búrku smerujúcu z Rakúska na Moravu,jadro tej búrky vyzerá dosť stabilne,naberá na intenzite.
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Šlehy po Cg blescích byly super i tady na "čtyřce". Zajímalo by mě, kam to prásklo. Tipuju možná i Spořitelnu na Budějovické, nebo něco na Pankráci (Corynthia, bývalý Motokov).
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

beowulf píše:Všimnite si tú búrku smerujúcu z Rakúska na Moravu,jadro tej búrky vyzerá dosť stabilne,naberá na intenzite.
vidim taky si rikal ze ta obluda jde sem dokonce v 18:45 padaly kroupy,mozna je to i supecela!
Uživatelský avatar
supercela
Příspěvky: 70
Registrován: 30 kvě 2007 19:08
Bydliště: Habartov, okres Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Smutně zdravím z krajního západu. Tady jako vždy NIC, prostě ohromný kulový!!!!! Už tolikrát nás přešla čára konvergence dopoledne, že už bych ji poznal i bez kontaktních čoček, a to mám 5 dioptrií. :D Vzpomínám na časy, ještě tak 10 let zpátky, kdy ty fronty z Německa chodily poctivě, tak jak mají. Teď si připadám jak v začarovaným dolíku. 100 km západně od nás pravidelně supercely a tornáda, totéž východně. Jen tady nic. Klima se asi fakt mění. Snad v noci něco bavoráci pustí. :shock:
moonmartin
Příspěvky: 6
Registrován: 21 kvě 2009 09:47
Bydliště: Praha Letňany

Zdravím.Tak už to odchází a už začíná vykukovat slunce.Déšť byl hodně slabý.Bohužel v tom nejlepším jsem musel do servisu na druhej konec Prahy a nazpět takže jsem toho moc nenafotil,ale viděl jsem cestou krásná oblaka.Bohužel v Praze někde zastavit se nedá.Tak jen pár mamatů.http://moonmartin.rajce.idnes.cz/rajce_2
.Teď jedu na kolo,tak třeba ještě neco ulovím.Zatím.
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Hm, takze zase asi nic...
:roll:
radekc
Příspěvky: 3
Registrován: 03 črc 2009 15:48

Tak na českobudějovicku jádra s odrazivostí 60dBZ!!
IMP
Příspěvky: 180
Registrován: 26 kvě 2009 17:01
Bydliště: Liberec Horní Hanychov cca 450-460 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

radekc: Jo, tam to vypada slusne ;) A co teprve Rakusaci, tam se jim urvite vali supervcelka.
Tak tady aktualne prsi, ale zadnej zazrak, teda. A blesky samozrejmne temer zadny, nekde za Jestedem, proste je to tady bourkova dira :( Aspon se trochu ochladilo a procistil vzduch.
Naposledy upravil(a) IMP dne 17 črc 2009 19:14, celkem upraveno 1 x.
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

mozna se i spoji to na tom budejovicku a hned u nich kousek dalsi bourka v rakousku co jde na moravu az se sem dostane tak zesili celej den totalni nesnesitelnej parak,i ted tu je 30°C a dusno
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“