Slabé bouřky 18.4. na Moravě a na Slovensku tiež

Sem můžete přidávat vaše pozorování v roce 2009.
Odpovědět
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Ani nevím, zda stojí za to zakládat pro tento den nové téma, ale na Moravě se zdá dnes panují krátkodobě vhodné podmínky pro vývoj slaboučkých bouřek. Některé nové se právě nasouvají od Rakouska. Na Moravě totiž docela svítí slunce, a tak je tam výrazně tepleji než v Čechách, kde se nedá dnes naopak očekávat nic. Slovensko asi také nepřijde úplně zkrátka. Ale bude to opravdu asi slabota.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Vypadá to tak tu je bohužel zataženo a zima :cry: přitom by stačilo trochu to prohřát a pak by alespoň nějaká přeháňka byla. Aktuálně už něco na Moravě naskakuje. Aladin nám něco sliboval, zatim se to neplní, snad ještě nějakej mm spadne, výhled je o5 suchý :roll:
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Kolem Brna táhnou přeháňky se srážkovými pruhy, ale blesková aktivita nikde.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Medzi Rakúskom a Maďarskom už ale taká biedna situácia rozhodne nie je - búrka celkom drží a mierne stočila doprava. :-) (Možno) krúpotvorná.
Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 91
Registrován: 25 čer 2008 19:05
Bydliště: Hodonín

No tak včera ani kapka. Dneska sice taky ne, ale aspoň teď hřmí(na radaru jen tři čárky, ale hřmí docela často ;) ). Na přeháňky a bouřku je ale hezký pohled. Všude slabé CB nebo Cu con. Škoda, že nemám foťák, asi si taky nějaký pořídím. :)
Naposledy upravil(a) Lukin dne 20 dub 2009 22:16, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

U nás je celý den polojasno, ted už je jen pár stratocumulů a směrem na J je krásná hradba cumulů docela pěkně vyvinutých. Vypadá to jakobychom měli hory :)
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Nic, co by stálo za řeč. Tady srážky 0 mm. Nějaký ten km do Chřibů možná i pršelo, byly vidět srážkové pruhy a při vycházce za motýly mi dokonce trochu zmokla košile a ochladilo se a motýli přestali létat, takže jsem spěchal domů, ale doma ani skropený prach. Příliš slabé.
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Zdravím ,
Dnes byla konečně i silnější přeháňka,která trvala 10 minut.Spadlo při ní 1mm srážek.Jinak odpoledne v 15.50 nás těsně minula bouřka byla dost SZ-S od nás,ale bylo slyšet hřmění jednou zahřmelo i více ale nepršelo.Teplota byla přes den 18°CTeď je 15,2°C.Vítr mírný jihozápadní 3-7m/s.Tlak 1010hPa.Srážky 1mm. ;) :x
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Tomas Pucik píše:Medzi Rakúskom a Maďarskom už ale taká biedna situácia rozhodne nie je - búrka celkom drží a mierne stočila doprava. :-) (Možno) krúpotvorná.
Pozorujem tú búrku (alebo jej zbytky) ešte aj teraz, obchádza nás JV smerom. Dokonca som pozoroval aj nejaké výboje vo vnútri Cb.
Má poriadnu výdrž ;)
dubnany 189
Příspěvky: 312
Registrován: 20 úno 2009 14:53
Bydliště: Dubňany 200m.n.m.okres Hodonín Jihomoravský kraj
Kontaktovat uživatele:

Dnes si můžu poznačit další bůřku.Šla sice mimo dost SZ od nás,já jen slyšel hřmění.3x zahřmělo jednou i trochu víc jinak slabě.Ale vůbec nepršelo.Jinak obloha byla tmavá až hrůza kolem té 16.hodiny kdy hřmělo.Teď je již skoro jasno. Jinak za dnešek 1mm srážek z přeháňky která šla přes nás v 14.hodin. :D :lol:
Z Dubňan zdraví Jirka
Bouřky ty mám nejraději z počasí ale i to ostatní je pěkné
Uživatelský avatar
Typek
Příspěvky: 62
Registrován: 13 srp 2008 08:59
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm 375m.n.m
Kontaktovat uživatele:

ke mně bouřky nedorazily ale přecházely už jen rozpadající se a slábnoucí a z mraků vypadávaly náherné vigry a ve spojení s tím že od západu bylo jasno a zapadající slunce tyto vypadavající vigry osvětlovalo to byla nádherná podívaná.. bohužel jsem v tu chvíli u sebe neměl foták :(
takže dokáže i rozpadající se bouřka krásné představení ;)
Nejsem žádný velký stormchaser, spíše fotograf s vášní pro dramatické scenérie, které bouřky velmi často vytvářejí :)

hutyra.jakub@gmail.com
http://kuba-dis.rajce.idnes.cz/
https://www.facebook.com/Jakub.Hutyra.Photography
Uživatelský avatar
karas
Příspěvky: 91
Registrován: 05 srp 2008 00:06
Bydliště: Galanta - Podunajská nížina (JZ Slovensko)
Kontaktovat uživatele:

Včera sa mi podarilo spraviť time - lapse video slabšej konvektívnej oblačnosti, je to celkom zaujímavé: http://www.youtube.com/watch?v=h30deCfVoF8

Pohľad je smerom na západ, tá mohutnejšia oblačnosť v pozadí sa vyvíjala nad Malými Karpatami.
Treba kliknúť na ikonku HD, je to v lepšej kvalite ;)
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Na JZ Slovensku, v Podunajké nížině se dnes odpoledne asi cosi dělo (i když ty kovadliny se dost vypařovaly):
Obrázek
Uživatelský avatar
tom522
Příspěvky: 171
Registrován: 14 srp 2008 19:41
Bydliště: Česká republika, kraj Vysočina, okres Třebíč, Třebíč-Nové Dvory 464,5 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Nazdar. No, kdyby u nás aspon ty slabé byly, ale ono nic. Jedna bouřka za tenhle rok zatím není moc dobrá vizitka. Doufám jen, že se to zlepší. Na začátku dubna to vypadalo velmi nadějně, ted zas nic moc. Ale jště nemůžu soudit, bouřková sezona teprve začíná a atřeba se něčeho pěkného leteos dočkáme :|
Naposledy upravil(a) tom522 dne 20 dub 2009 17:24, celkem upraveno 1 x.
Tomáš Böhm, 17 let. MOTTO: DO ČLOVĚKA MUSÍ UHODIT BLESK, ABY POCHOPIL POČASÍ !NAVŠTIVTE! http://www.tpocasi.cz/ , http://tom522.rajce.idnes.cz/.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2009“