Bouřky 22.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

storm_ice píše:
Lukáš Ronge píše: Pohled na jednu z bouří - http://www.skywarn.at/forum/showtopic.p ... adid=21535. Copak to asi bude :twisted:
pěkný .. to je to co nám tu chybí :cry:
A chybět bude. Těšme se raději na příští vysrávku a supercely sledujme na netu. Jinde už asi letos nebudou.
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

David Rýva píše:
Jack píše:No ono se to potom někomu píše :D Hold my odkazani na low end odrazy update po 30 min to mámě těžké....No teď s tím nic nanaděláme ale jestli jednou vyhraji ve sportce 100 mega tak slibuji že každý z vás budemí te mít víc dat než v NASA :D
Bys musel vyhrát víc, bo za 100mega koupíš tak leda jeden možná dva dopplery. A co dál, to na kvalitní pokrytí celý ČR totiž nestačí a budeš mět po prachách?
ziaden strach technika napreduje milovymi krokmi takze nejaki ten mini radar do osobneho vlastnictva raz bude na trhu ;)

na zaciatku bude mozno mat elektricku spotrebu ako zvaracka
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

David Rýva píše:
gerykm píše:
Štěpán Krejsek píše:Ta nová bouřka má chladnější vršek kovadliny než sc.
Pokud dosahuje Cb hluboko do stratosféry, kde už začíná teplota stoupat, tak vršky nejvyšších Cb mohou mít vyšší teplotu než nižší Cb. Když tak mě Davide oprav... ;)
Je to jedna s teorií, uvažovaných možných principů je ale víc. Předpoklad ale je, že se chladnější vzduch v OVST bouře mísí s teplejším okolním vzduchem ve stratosféře.
Supercela také vůbec nemusí mít větší vertikální rozsah než třeba výrazná multicela.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Když zhodnotím včerejší "MCS", tak jste byli v Čechách asi dost zklamaní. Sice nějaké výboje byly a srážek místy také spadlo celkem dost (hlavně místy na severu Čech a v okolí Prahy), ale čekal jsem daleko víc. No jo, zase si užívali jinde (Rakousko). Tady k ránu spadlo jen pár kapek deště.

Tento týden to vypadá na velkou bídu, ale neměl bych předbíhat. :(
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Tady ještě jeden snímeček ze včerejška - detekce krup za období 15-21 UTC.
Přílohy
pacz23.hailprob_merge.20080822.1500-2100.png
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Lukáš Ronge píše:Tady ještě jeden snímeček ze včerejška - detekce krup za období 15-21 UTC.
Tady je fotečka těch krup, někde od města Linz.
http://www.skywarn.at/forum/showtopic.p ... adid=21536
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Monika píše:
Lukáš Ronge píše:Tady ještě jeden snímeček ze včerejška - detekce krup za období 15-21 UTC.
Tady je fotečka těch krup, někde od města Linz.
http://www.skywarn.at/forum/showtopic.p ... adid=21536
tam si "užili" .. jinak krom necelých 6 mm včerejšek nic zajímavého nepřinesl. Tak raději jsem nic nečekal a jak to tak vidím, tak už ani čekat nebudu .. no snad alespoň zima bude trochu normální
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 02:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Michal Koupý píše:V Blansku téměř nic, v noci pršelo asi půl hodiny, většina toho šla vedle. O té rakouské bouřce jsem si včera večer myslel, že je to určitě supercela, i když asi nebyla, ale i tak stála za to.

S těmi letošními bouřkami bych to ještě úplně nevzdával, má být pořád ještě teplo a extrémní bouřky bývají i v září (je jich sice méně než v létě, ale úbytek počtu v procentech není tak markantní jako u běžných bouřek, takhle mi to vychází za období 1987-2007). Takže dokud není konec září, ještě může přijít něco pořádného. Od října už nebývá téměř nic, ale třeba se v zimě dočkáme zase něčeho podobného, jako byl Kyrill a Emma.
Ano, říjen je takový přechodný období mezi bouřkama letníma a zimníma, kdy toho je jak šafránu, říjen je na bouřky u nás nejchudším měsícem, ještě víc než prosinec nebo listopad (tady to tak je) :? . Poslední "letní" bouřky jsou až do konce září, zato v listopadu mám zažito už několik slušných zimních bouřek. Jen aby bylo v září aspoň 25°C, pak je jistá naděje, u nás už od 2005 nic v září nebylo, tak doufám že po dlouhý mezeře něco přijde letes. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Tak tady sice něco vidět bylo, ale nic světobornýho to nebylo. Pár CG-, CC a asi 3 CG+. Přihazuju sem odkaz na jediné fotky, které se mi podařilo zachytit (kvalita není nic moc, protože jsem to fotil z ruky na vysoký ISO).
http://honzacb.rajce.idnes.cz/Cb_mamma_ ... bne_HP_SC/
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Instabiliter píše: Ano, říjen je takový přechodný období mezi bouřkama letníma a zimníma, kdy toho je jak šafránu, říjen je na bouřky u nás nejchudším měsícem, ještě víc než prosinec nebo listopad (tady to tak je) :? . Poslední "letní" bouřky jsou až do konce září, zato v listopadu mám zažito už několik slušných zimních bouřek. Jen aby bylo v září aspoň 25°C, pak je jistá naděje, u nás už od 2005 nic v září nebylo, tak doufám že po dlouhý mezeře něco přijde letes. ;)
tak v září se to povést může, říjen si loni také pár lidí užilo (bohužel jsem k nim nepatřil :cry: ) listopad ani nevím, jestli jsem u nás bouřku zažil, jinak prosinec, leden a únor se na výraznějších studených frontách bouřka vyskytne. Letos jich bylo dost v březnu už. Pamatuju si jak jeden rok přišla 2x bouřka na studené frontě, během ní přešel déšť v krupky a poté silnou sněhovou vánici .. alespon bylo co pozorovat :D
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 02:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Na téma "diskuze" prosím pokračujme tady: http://www.bourky.com/forum/viewtopic.p ... 7487#p7487" onclick="window.open(this.href);return false; .
Díky.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

OdpověĎ naleznete v tématu o řádek výše.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“