Bouřky 19.8.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

storm_ice píše:tak bouřka na JZ hopsa hejsa do brandejsa 8-) 8-) :lol: :lol: mělo by to jít k nám, tak doufám, že to bude stát za to :D
Tak to bys měl zapít. Bouřka u tebe je docela vzácný (z)jev.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
storm_ice píše:tak bouřka na JZ hopsa hejsa do brandejsa 8-) 8-) :lol: :lol: mělo by to jít k nám, tak doufám, že to bude stát za to :D
Tak to bys měl zapít. Bouřka u tebe je docela vzácný (z)jev.
no tak opravdu je to zjev. bo se zase rozpadla :evil: :lol: to je jak naschvál .. ale snad sprchne alespoň pár mm, teď po delší době zas záblesk :roll:
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Jak se tak dívám na poslední odraz z radaru, tak někde to chcípá, někde se "něco" vyklube. A než to dojde k nám, tak možná v noci ( nějakej ten slabej deštíček ). :x
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Ták jsem se vrátil z terénu a spíš zklamání :cry: . Zpočátku se bouřky docela držely na západě, ale pak to celý pochcípalo. Bylo vidět pár jen CG blesků, teď se bouřky rozpadly a i vláha nám zůstala odepřena. :cry: Snak v noci nějakej déšť.
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

marian007 píše:Jak se tak dívám na poslední odraz z radaru, tak někde to chcípá, někde se "něco" vyklube. A než to dojde k nám, tak možná v noci ( nějakej ten slabej deštíček ). :x
Stačí se podívat na detekci, abys zjistil, že už se ani nic neklube.
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
marian007 píše:Jak se tak dívám na poslední odraz z radaru, tak někde to chcípá, někde se "něco" vyklube. A než to dojde k nám, tak možná v noci ( nějakej ten slabej deštíček ). :x
Stačí se podívat na detekci, abys zjistil, že už se ani nic neklube.
To je klasika - blesky v Německu i Polsku, ale v ČR NIC!!!! :twisted:
Pro jistotu jsem dobře zalila zahrádku, abych přivolala alespoň deštíček. :lol:
gerykm píše:... Tady sice není žádný Cb, ale obloha je plná krásných altocumulů virga: http://www.medialine.cz/~gerykovi/virga.jpg
Krása ;) . U nás zase byly celé odpoledne obláčky altocumulus undulatus (snad to mám správně :oops: ) ale neměla jsem foťák :mrgreen:
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:V Čechách nikdo není že nepíšete? ...se k vám ženou pěkné bouřky z Německa... ;)
No nikdo z Čech tu nepsal proto, že nikdo z nás zřejmě nevěřil, že by do Čech mohlo něco přijít :-). Já jsem se díval odpoledne na profily a když jsem tam v 5-6 km viděl tu šílenou inverzi a sucho, tak mě to přestalo zajímat. Pravděpodobnost, že by něco tuhle inverzi protrhlo při tak slabém frontálním liftingu se mi zdála dost malá. Jen střih větru a blízkost jet streamu to nezachrání. Až na ESTOFEXu vydaj "aspoň" trojku, tak snad začnu něčemu v Čechách věřit :-).

Asi by se měl název tématu trochu přejmenovat, aby si někdo nemyslel, že jednou v Čechách byla nějaká bouřka :-). Já jsem měl ale kliku, že tu aspoň chvilku byla přeháňka. Protože zakryla jen půl oblohy, tak při ní zároveň krásně svítil měsíc :-) Zahlédl jsem i nějakou slabou blýskavici na severu.

Těším se na nějaký článek o těch předchozích silných bouřích na Moravě. David Rýva to tu zajímavě popisoval. Osobně mě ty předchozí bouře svou intenzitou dost překvapily (kromě Polska, tam to byla jistota). Nepočítal jsem, že vysoká helicita, advekce pozitivní vorticity a určitá "zásoba instability" ve středních výškách může způsobit až tak významné a opakující se bouře. A to jsem tu byl tehdy největší optimista.
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

marian007 píše:Jak se tak dívám na poslední odraz z radaru, tak někde to chcípá, někde se "něco" vyklube. A než to dojde k nám, tak možná v noci ( nějakej ten slabej deštíček ). :x
Nic tam nemůže ani dojít, protože to na cestě ztratilo nohy :)

I když by asi nebylo poprvé, co by se něco vyklubalo na Moravě navzdory všem předpovědím.
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Já věděl, proč se dnešním dnem nijak nevzrušovat. Na průběh dnešního počasí i diskuze jsem se podíval až teď a nepřekvapilo mě,že nic nepřišlo ani nepřijde. To bych se hodně divil, kdyby do Čech ještě letos nějaká bouřka přišla. Jinak aktuálně je asi polojasno, Ac jsou krásné ozářené Měsícem. A v noci při troše štěstí zaprší. Možná. I když bych dal bůhví co i za pár hezkých výbojů. :-)
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Měl jsem si vsadit. Vše šlo nakrásně mimo a já jsem se krásně vyspal, protože jsem ani nic nečekal - kdybych čekal tak bych byl asi :evil:
Docela se divim, že slabě sprchlo - jenom takové orosení aby to slimákům líp klouzalo po chodníku :lol: , ale nic víc.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Byla to fakt včera a v noci bída, ale člověk v tomto ročním období musí být vděčný za každou silnější přeháňku a blesk... ;)

Bouřky (většinou slabé) byly na západě chebska a karlovarska, pak v pásu od Šumavy přes Prahu až do Krkonoš a něco i jinde, třeba v Českém Středohoří...

Jsem zvědavý na sobotu, ale nevím no... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

gerykm píše:Byla to fakt včera a v noci bída, ale člověk v tomto ročním období musí být vděčný za každou silnější přeháňku a blesk... ;)

Bouřky (většinou slabé) byly na západě chebska a karlovarska, pak v pásu od Šumavy přes Prahu až do Krkonoš a něco i jinde, třeba v Českém Středohoří...

Jsem zvědavý na sobotu, ale nevím no... :?
Ta bouřka postupující od Šumavy až do Krkonoš vydržela pěkně dlouho. Blesková aktivita sice až tak nebyla, ale teď už asi nic moc lepšího nebude.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm tak u nás to teda chcíplo, napšel 1 mm a konec ... tak jsme si zas užili bouřek :lol:
Uživatelský avatar
roman21
Příspěvky: 182
Registrován: 06 bře 2008 07:34
Bydliště: SZ SLOVENSKO
Kontaktovat uživatele:

tiez som toho nazoru ze burky este neskoncili
myslym ale ze tato zima bude niecim vynimocna :)
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Může to bejt takový i makový. :roll: V září u nás nebyla bouřka už 2 roky, někdy však jich je až po dvou i více (roky 2002 a 2005). V říjnu tady bouřku nepamatuju za celej život. Asi tu byla, možná ,ale já jsem ji nejspíš přehlídl. Jinak tu pamatuju na pěkný bouřky v listopadu (už zimního charakteru) v roce 2002 a HLAVNĚ v listopadu, nevim jestli roce 2004 nebo 2003, kdy přes nás přešla po ránu squall line s vysokou elektrickou aktivitou, nepamatuju si jakýho listopadu to bylo, asi spíš v druhý půlce. Bylo to podobný jako letos u Emmy. Jelikož jsme tu 2 roky měli podzim zcela bez bouřek, letos by něco mohlo přijít, snad. Na konci srpna slibujou opět mírný oteplení (teletext ČT1 str.173).
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

V Praze byla bouřka v noci mezi 2:00 - 2:45. Dost vydatný déšť ale hlavně pěkný blesky všech typů. Viděl jsem úder CG+ blesku do domu přes ulici. Něco takového se jen tak nevidí.
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Václav Sedláček píše:V Praze byla bouřka v noci mezi 2:00 - 2:45. Dost vydatný déšť ale hlavně pěkný blesky všech typů. Viděl jsem úder CG+ blesku do domu přes ulici. Něco takového se jen tak nevidí.
Tak gratuluji. Aspoň někdo může být se včerejškem spokojen.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Brandýsek je taky zpokojen :D. Byli jsme u nás na Rovinách a fotili jsme blesky na vzdálené bouřce nad Středohořím. Řekl bych, že na tu bídu máme pár docela slušných fotek. Většina vyfocených blesků je CC, ale i tak stály některé za to. + máme jeden CG+ :) Zřejmě to dá na krátký článeček...

P.S. Konečně se podařily ucházející fotky blesků s celým Cb v záběru. Řekněme si na rovinu, že takových fotek v galerii moc zatím nemáme...
marian007
Příspěvky: 94
Registrován: 08 srp 2008 18:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Krejsek píše:
tom522 píše:Bouřky pro letošek už asi skončili :roll:
Ale kuš. Ještě něco musí přijít. Loni bylo tornádo koncem září.
Mimochodem já na tehdy zažil jedno ze dvou krupobití loňského roku.
Nesýčkujte! Vždyť žádná bouřka, teda pořádná, mimo té Červnové nebyla. A už mají končit? :? Kdepak, něco určitě ještě dorazí! :lol:
Z Brna, poslední dědiny před Vídní, zdraví Marian
Uživatelský avatar
Instabiliter
Příspěvky: 386
Registrován: 04 srp 2008 09:38
Bydliště: Toužim (Karlovarský kraj) / Plzeň Skvrňany

Jan Drahokoupil píše:Brandýsek je taky zpokojen :D. Byli jsme u nás na Rovinách a fotili jsme blesky na vzdálené bouřce nad Středohořím. Řekl bych, že na tu bídu máme pár docela slušných fotek. Většina vyfocených blesků je CC, ale i tak stály některé za to. + máme jeden CG+ :) Zřejmě to dá na krátký článeček...

P.S. Konečně se podařily ucházející fotky blesků s celým Cb v záběru. Řekněme si na rovinu, že takových fotek v galerii moc zatím nemáme...
CG+ ? :D Tak to jste sledovali tu samou bouřku, jako já z Toužimi, odsaď směrem na VSV. Blesková aktivita spíš průměrná ale zato parádní dlouhotrvající CG+ výboje, viděl jsem jich za celou dobu bouřky asi 5. Parádně pak vynikla struktura bouře. ;)
Z Toužimi nebo Plzně zdraví Honza Džugan :-)
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Václav Sedláček píše:V Praze byla bouřka v noci mezi 2:00 - 2:45. Dost vydatný déšť ale hlavně pěkný blesky všech typů. Viděl jsem úder CG+ blesku do domu přes ulici. Něco takového se jen tak nevidí.
Jojo, to byla príma bouřka. Koukala jsem na ni před spaním na radaru, když "chcípala" v jednu ráno u Nepomuku. O to větší překvapení to bylo, když mě ve 2:00 SELČ probudily rány jak z děla :) .
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jan Drahokoupil píše:Brandýsek je taky zpokojen :D. Byli jsme u nás na Rovinách a fotili jsme blesky na vzdálené bouřce nad Středohořím. Řekl bych, že na tu bídu máme pár docela slušných fotek. Většina vyfocených blesků je CC, ale i tak stály některé za to. + máme jeden CG+ :) Zřejmě to dá na krátký článeček...

P.S. Konečně se podařily ucházející fotky blesků s celým Cb v záběru. Řekněme si na rovinu, že takových fotek v galerii moc zatím nemáme...
jo pár jich bylo pěkných, ale celkově nic moc - rychle to zas spadlo a žádně pěkné divadlo se nekonalo :roll:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“