Bouřky 29.7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak v Německu už něco naskakuje, tak doufám, že nám to dnes trochu vynahradí víkend, kdy nic nebylo :roll:
worldfighter
Příspěvky: 3
Registrován: 29 črc 2008 05:41

Mohlo by se u nás něco objevit, snad se nám to nevyhne :twisted:
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Tak mě ta situace dost překvapila, protože žádný model na dnešek nepočítal s bouřkami a už před polednem jsem viděl Cu med až Cu con... Každopádně na Moravě to teď hezky kvete, termika je víc, než skvělá, tak doufám, že něco příjde.

Jinak severní Rakousko zažívá taky slušnou bouřku, objevila se na radaru dost rychle a nabírá na síle...
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Šeba píše:Tak mě ta situace dost překvapila, protože žádný model na dnešek nepočítal s bouřkami a už před polednem jsem viděl Cu med až Cu con... Každopádně na Moravě to teď hezky kvete, termika je víc, než skvělá, tak doufám, že něco příjde.

Jinak severní Rakousko zažívá taky slušnou bouřku, objevila se na radaru dost rychle a nabírá na síle...
Já bych zase tak hrrrrr,nebyl.Bude spíš slušná náhoda,když se něco ukáže.Tím nemám na mysli cumuloidní chcípáčky s životností dvacet minut.Tak to vidím já v Praze.
jarda1919

Nad Německem se začínají vytvářet první bouřkové buňky,ty významější postupujou přes střední a východní Německo dále k severu až k severozápadu,Nad Bavorskem začínají taky vznikat první buňky,jsou o dost blíž než včera,co myslíte přijdou dnes i do západních a jihozápadních Čech?
Peter DeSnek
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008 08:48
Bydliště: Kousek vychodne od Muenchenu
Kontaktovat uživatele:

Potvrzuji vznik bunek nad Bavorim ...
Ale zatim konkretne u nas nic nespadlo ...
A vidim to docela bidne ...

Koukal jsem f poledne a pred chvili taky ...
Par "kvetaku" rozkveta smerem na zapad nad Muenchenem ...
Ale nevim kam to dorazi ..
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Teď zase cosi narůstá u hranic s Rakouskem. Dnes už podruhé. Ty bouřky v Německu se posunují dost pomalu a když už dorazí na hranice , tak asi večer.
V Brně je nějakých 32 stupňů, vlhkost 25 % a po obloze hromada Cu mediocris, možná i congestus. Hlavně ale to humusoidní vedro.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak na Z jde vidět kovadlina ... ale než to dojde sem tak z toho bude prd :cry: jinak dnes nejteplejší letošní den zatím Tmax 33,6°C
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak z původní čáry moc silných bouřek nezůstává, dost se to drobí a rozpadá, zřejmě dojde do Čech jen déšť. Za čárou ale dále narůstají velké bouřky a z nich možná něco dorazí. Včera byla největší aktivita v noci, takže tyhle bouřky se tmy nebojej.
Storm ice: Ty už něco vidíš? Já tam mam spíš jenom VO.
SkyScenery
Příspěvky: 1
Registrován: 13 čer 2008 17:37

Taky mám ten neblahej pocit, že ta frontička vychcípává. A dorazí nad Čechy jen déšť. Ale rád bych se mýlil. Doufejme, že něco s večerem ještě vybublá. Ta bouře u Ingolstadtu se vytvořila již za chcípající frontou a vypadá moc hezky :roll:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Ta bestie se stěhuje od severu na jih, místo od západu na východ. Silně pochybuju že ještě něco vznikne víc na sever tak aby nás to trefilo, takže dneska je to nejspíš zabitý.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Na Šumavě vystřelilo nějaké jádro. Ale to severočechům nepomůže. Leda by něco vyrostlo i tam.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Nejspíš to nepomůže ani jihočechům. Leda že by to byla supercela a vydyla se na sever. Zatim to ale vypadá že nemá platnej cestovní pas.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Je fakt, že můžou vidět maximálně kovadlinu a někdo možná i blýskavici. No ale lepší než nic. Já jsem dnes viděl bouřky akorát na radaru a detekci.
Peter DeSnek
Příspěvky: 6
Registrován: 01 črc 2008 08:48
Bydliště: Kousek vychodne od Muenchenu
Kontaktovat uživatele:

Dneska odpoledne jsem videl kovadlinu nekde nad Chiemsee nebo smerem nad Salzburg ...
Kolem 18:00 nas to tu taky pokropilo ale po nahlednuti na cesky radar jsem byl akorat mezi dvema jadry ...
Nic moc .. jenom hezka dvojita duha na zaver ....

A bourky se rozpadly pred Rakouskem a Cechama ...
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

To je sranda. Tady téma s x příspěvky a přitom u nás ani nezahřmělo :roll:
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše: Já bych zase tak hrrrrr,nebyl.Bude spíš slušná náhoda,když se něco ukáže.Tím nemám na mysli cumuloidní chcípáčky s životností dvacet minut.Tak to vidím já v Praze.
No na to, že modely hlásily úplnej klid pro ČR, tak to dopadlo dobře... Je pravda, že po obědě se to uklidnilo, ale z toho Cu congestu vypadly 2 blesky :lol: A to mi stačí, na den bez bouřek...
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Hmmm, jak tak koukám hoši, tak už jste asi všichni hodně "nadržení", když zakládáte témata a v ČR 3x zahřmí na pomezí Šumavy... :lol: :lol: Já jsem dnes s ničím nepočítal. A to ani podle modelů, ani při pohledu na oblohu u nás v Praze...
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:Hmmm, jak tak koukám hoši, tak už jste asi všichni hodně "nadržení", když zakládáte témata a v ČR 3x zahřmí na pomezí Šumavy... :lol: :lol: Já jsem dnes s ničím nepočítal. A to ani podle modelů, ani při pohledu na oblohu u nás v Praze...
Konečně pohled správného chlapa Ondro :D
Víš,že já sem taky Ondřej?Ale tady jsem bleskosvod a pokud nepíšu scénář pro divadlo,píšu pod cizím jmenem. ;)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Hmmm, jak tak koukám hoši, tak už jste asi všichni hodně "nadržení", když zakládáte témata a v ČR 3x zahřmí na pomezí Šumavy... :lol: :lol: Já jsem dnes s ničím nepočítal. A to ani podle modelů, ani při pohledu na oblohu u nás v Praze...
no zas tak bych to nepodceňoval 3x zahřmí .. nechval dne před večerem a konec máme meteorologicky až za 7h 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Ta lajna ale může být předzvěstí vývoje bouří na Moravě; nevěřím, že by jen tak zmizela...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Tak nám tu vyrostly malinké Ac castelanus! Teplota na pouhých 15°C...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“