Bouřky 26.7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Doufám, že jsem nikomu nuvyfouknul téma, jinak dnes se bouřky zaměřily na Čechy, ale byly podstatně slabší, než včera. Je to vidět dobře na družici. V Německu to dělá koláče a u nás to snad ani neni vidět.
Ve Slanym byla jedna bouřka - tak 1 hrom do minuty a k tomu déšť. Málo fotogenická.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

A ještě jedna věc: Dneska jsem viděl snad dvě tuby najednou. Zase jsem se ale vyznamenal, jak "umim" ostřit s foťákem - zvlášť když jde o tromby atd., takže se nemám čím chlubit. Šlo o pravděpodobné tromby, které se vytvořily před příchodem bouřky na základně.
Uživatelský avatar
Václav Sedláček
Příspěvky: 220
Registrován: 06 čer 2007 17:34
Bydliště: Praha Barrandov, 302 metrů nad mořem
Kontaktovat uživatele:

Barrandov si dnes užil v 14:30 opět bouřku s přívalovými srážkami. Jen díky malé rozloze (kousek na sever nespadla ani kapka) se neopakovala včerejší voda v potoce, nicméně i tak měl daleský potok "pouze" 17 cm a 800 l/s (přítok měl pouze 100 l/s místo 1 m3/s včera - v povodí prokopského potoka nepršelo).
Nejsilnější pozorovaný nebezpečný jev? Přívalový déšť.
Oblíbená bouřka? Noční MCS.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no .. tak a máme po ... bouřkách 8-) :lol: co včera nebylo, to nás dneska podjelo a já se vlastně ani nedivim to je celkem normálka :evil: :lol:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Taksmoch fotit né? koukni na ten CB květák do Německa - máš to tam blíž, možná po západu slunce bude ještě podívaná.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak mně ze židle zvedl hrom a zjistil jsem že kousek od nás vznikla nová buňka - momentálně jediná v ČR. Taky sprchlo, opět ale jen intenzitou déšť. Něco jsem i pofotil. Teď už to uhání na západ a rozpadá se to.

sem založil téma a píšu si do něj sám :?
Šeba
Příspěvky: 74
Registrován: 06 črc 2008 20:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Tak mně ze židle zvedl hrom a zjistil jsem že kousek od nás vznikla nová buňka - momentálně jediná v ČR. Taky sprchlo, opět ale jen intenzitou déšť. Něco jsem i pofotil. Teď už to uhání na západ a rozpadá se to.

sem založil téma a píšu si do něj sám :?

To bude asi tím, že nikde jinde není bouřka :lol:
Jakub Šebesta http://stormchasing.kvalitne.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Tak mně ze židle zvedl hrom a zjistil jsem že kousek od nás vznikla nová buňka - momentálně jediná v ČR. Taky sprchlo, opět ale jen intenzitou déšť. Něco jsem i pofotil. Teď už to uhání na západ a rozpadá se to.

sem založil téma a píšu si do něj sám :?
Neboj, taky jsme byli na výjezdu fotit :D .

Už předtím jsme byli odpoledne, ale to jsme převážně jen timelapsovali. Jinak Brandýsek se opět ukázal jako spolehlivé oko ;) . Jak to po obědě všechno vybublalo, tak u nás spadlo jen pár sporadických kapek. Hřemělo ze všech stran, ale to bylo tak vše.

Ale fotek mám za dnešek tak 80 – Cbčka, mammaty, pileus, praecipitatio při západu slunce :D, atd.

Z pátku máme taky něco a bude článek za oba dny dohromady!

P.S. Kde pořád bereš ty tuby??? Jestli tě zlobí foťák, tak si pořiď něco lepšího. Problémy se zaostřováním mívám akorát ve svých nočních můrách, kdy se koem mě honí tornáda a mně se je nedaří vyfotit :o
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Jan Drahokoupil píše:P.S. Kde pořád bereš ty tuby??? Jestli tě zlobí foťák, tak si pořiď něco lepšího. Problémy se zaostřováním mívám akorát ve svých nočních můrách, kdy se koem mě honí tornáda a mně se je nedaří vyfotit :o
Někdy mívám naprosto stejné sny :!: :roll: Je to strašný, když pak nefunguje ani jeden foťák :lol:
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Zdravím, tak jsem se dnes vrátil z Rakouska, kde nám krásně celou dovolenou s prominutím "prochcalo" :-). V neděli jsem se dočka i jedné bouřky s přívalovým deštěm a pak už to šlo s kopce v dalších dnech teplota nepřesáhla 10 °C a na horách bylo pod nulou takže humus...:-( Dneska jsem cestou domu čekal nějaké bouřky na jihu čech, ale byla to spíš jen taková parodie :-D koukal jsem na radar a včera jste se tu měli líp... :lol: :lol: Bouřka přímo nad barákem a já jsem jako vždy v tahu...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jan Drahokoupil píše: Jinak Brandýsek se opět ukázal jako spolehlivé oko ;)
No po tý pravděpodobný supercele 5 dní zpět to tolerujem :D
Jan Drahokoupil píše: P.S. Kde pořád bereš ty tuby???

Tuby je jedno z mála čemu se u nás daří. Spolu s Horseshoe funely a prach. víry jich mam asi 12. Některé ale nejsou stopro. Je to asi tim, že k tomu není potřeba žádná velká bouřka. Paradoxně většinu jsem jich viděl v přeháňkách. Moje technika je nepřetržitě před bouřkou pozorovat oblohu a hledat každej cípeček a z některejch se opravdu něco vyvine. :o
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Lukáš Ronge píše:
Jan Drahokoupil píše:P.S. Kde pořád bereš ty tuby??? Jestli tě zlobí foťák, tak si pořiď něco lepšího. Problémy se zaostřováním mívám akorát ve svých nočních můrách, kdy se koem mě honí tornáda a mně se je nedaří vyfotit :o
Někdy mívám naprosto stejné sny :!: :roll: Je to strašný, když pak nefunguje ani jeden foťák :lol:
No to mi povidejte. Je nesčetně snů, kdy jsem viděl tubu, nebo něco podobnýho. Neni žádnou vyjímkou, že jich tam je třeba pět. Scénář je vždycky stejný, jen se liší důvody, proč nejde fotit. Říkám si něco ve smyslu "to snad není možné", hledám foťák, a NEFOTÍ TO!!!!. Mezi tim se tromby rozpadají, přibývají nové... :?
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

no vy máte sny :lol: já asi nemám kde brát inspiraci :evil: :lol: :lol: ale je fakt že občas člověj vidí trochu víc než tam je :D
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

No, tak já ve svých snech foťák skoro vždycky mám :) :) bohužel v reálu to bývá právě naopak. Buďto si ho zapomenu, nebo mám vybité baterie a žádné náhradní..nebo něco podobného. Většinou pak bývám odkázaná na mobil a ten fotí příšerně. :cry:
Think like a proton: always positive. :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Já se držim zásady, že správněj fotograf neudělá krok bez fotoaparátu, takže ho mam v baťohu přihozenej prakticky pořád, vč. náhradních baterek. Jen je trochu problém s tim, že občas dlouho neni co fotit...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Já jsem zřejmě jediný, kdo ještě nikdy v životě neviděl tubu, funnel cloud, trombu či jak to nazveme (a to jsem bydlel několik let v 8. patře paneláku s výhledem na všechny strany a fotil jak o život) :evil: ... Natož supercelu...

A to se podrobněji zajímám o bouřky od doby, co sestře tornádo F1 odneslo část střechy v roce 2000... Na Hané je možná tornád a tromb dost, ale asi nemám štěstí... :(

Nějak odbíhame od tématu...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
stormchaser
Příspěvky: 166
Registrován: 21 črc 2008 15:09
Bydliště: Trnava,JZ Slovensko, 146 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

heh. Vy mavate nocne mory... No... lenze mne sa uz 2 krat stalo toto- lenze nie v nocnych morach ale v realite!!!!:

1. krat som bol na severe talianka (rok 2007, jun ale neviem presny datum, viem ze bol utorok :)). Kazdy utorok su tam teda trhy a isli sme tam nieco kupit... Behom chvile zacalo hrmiet, spadlo par kvapiek... ale potom to zacalo... najprv zacali padat 1cm krupky tak som sa isiel schovat... a co nevidim. Dve tromby ako sa spajaju a mieria k zemi. nakoniec sa zeme nedotkly... Vzdialenost - cca 10km. Tu sa overuje zakon schvalnosti - akurat som si zabudol mobil a fotak som pri sebe tiez nemal.....

2. krat sa mi stalo, zase na dovolenke v taliansku (chodim tam kazdy rok ;)), ze v posledny den dovolenky, ked som sa "isiel rozlucit s plazou a Slnkom" som spozoroval rychlo vyrastajuci hulavovy limec na jednej vzdialenejsej burke. O chvilu jeden nas znamy zacal rozpravat o tornadach , a zrazu pozeram pod hulavovy limec, a co tam caka? tromba ... myslel som si ze sa mi to zda, ale pozeram, a ono take iste sa vysuvalo v pravo... fotim to fotim...lenze mobilom.... takze kvalita stoji za... ved vy viete co :D... potom sa to dotklo mora... ja som spravil asi 7 fotiek + 1 video... lenze co z toho... akurat zabrata pamet pretoze tam tromby/tornada nie su dobre vidiet. ak by ste mali nejaky program, ktory by dokazal zviraznik kontrast, jas atd... prosim poradte mi... velmi rad by som potom tu fotku poslal :)
ICQ: 369470484
SKYPE: TomynhoSW
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Já jsem zřejmě jediný, kdo ještě nikdy v životě neviděl tubu, funnel cloud, trombu či jak to nazveme (a to jsem bydlel několik let v 8. patře paneláku s výhledem na všechny strany a fotil jak o život) :evil: ... Natož supercelu...

A to se podrobněji zajímám o bouřky od doby, co sestře tornádo F1 odneslo část střechy v roce 2000... Na Hané je možná tornád a tromb dost, ale asi nemám štěstí... :(

Nějak odbíhame od tématu...
Nejsi jediný, já taky žándnou trombu neviděl, natož tornádo... Pokud nepočítám takové ty ocásky co občas vykouknou ze základny, ale nemají rotaci. Jo a supercelu jsem viděl, jestli se dá počítat "minisupercela" co prošla vloni 28.7. okolo nás...
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

[
gerykm píše:Já jsem zřejmě jediný, kdo ještě nikdy v životě neviděl tubu, funnel cloud, trombu či jak to nazveme (a to jsem bydlel několik let v 8. patře paneláku s výhledem na všechny strany a fotil jak o život) :evil: ... Natož supercelu...

A to se podrobněji zajímám o bouřky od doby, co sestře tornádo F1 odneslo část střechy v roce 2000... Na Hané je možná tornád a tromb dost, ale asi nemám štěstí... :(

Nějak odbíhame od tématu...

Tak já viděla pár pěkných tornád...na videích a na fotkách :D :D :D Někdy bych to ale chtěla vidět v reálu...
Think like a proton: always positive. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“