Bouřky 15.7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Bouřky nejsou, ale podařila se mi vyfotit krásná tuba (bohužel jako obvykle pozdě, už ve stadiu rozpadu): http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_2008-07-15/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

traplican píše:Bouřky nejsou, ale podařila se mi vyfotit krásná tuba (bohužel jako obvykle pozdě, už ve stadiu rozpadu): http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_2008-07-15/
No snad to tuba je, ale někdy to může být jen kondenzační chobot bez jakékoliv rotace (říkám tomu "cancour z mraků") anebo to může být i vizuální klam - perspektiva dokáže divy... Rotace byla?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tady se podobná tuba vytvořila u nedělní bouřky....bohužel než jsem ji stčil vyfotit ..rozpadla se ale slabou rotaci měla ;)
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Když se teď dívám z okna na základny cumulů, tak jsou dost neurovnané (asi turbulence a také různá výška KKH díky různé vlhkosti při zemi) a několik (ale ne tak pěkně zformovaných) "cancourů" také vidím.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Když se teď dívám z okna na základny cumulů, tak jsou dost neurovnané (asi turbulence a také různá výška KKH díky různé vlhkosti při zemi) a několik (ale ne tak pěkně zformovaných) "cancourů" také vidím.
Tady to vypadá přesně stejně..... :roll:
Zdravím z Třince !!!
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
traplican píše:Bouřky nejsou, ale podařila se mi vyfotit krásná tuba (bohužel jako obvykle pozdě, už ve stadiu rozpadu): http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_2008-07-15/
No snad to tuba je, ale někdy to může být jen kondenzační chobot bez jakékoliv rotace (říkám tomu "cancour z mraků") anebo to může být i vizuální klam - perspektiva dokáže divy... Rotace byla?
taky bych se přiklonil spíše k "cancouru" .. no jak naschvál sem viděl včer něco podobného a to jsem si řikal, než sem šel na kolo, jestli si vzít foťák, ale krom Ac a As nic na obloze nebylo, později se přidalo i pár Cu.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No jako tuba mi to moc nepřipadá, ale podezřelý je ten cípek na konci u 2 a 3 foto. To by možná s malou pravděpodobností bejt mohlo.
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Byla tam rotace?
Think like a proton: always positive. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“