Bouřky 3. - 4. 7.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

to teda :D :D :D :D Tak co chcete od novy no.. :D
Think like a proton: always positive. :-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?
Jéééé :lol: :lol: tak tohle mě dostalo... ty hromy jsou k tomu samozřejmě namontovaný, to je jasný. Ani bych se nedivil kdyby při tom jejich přehánění byl dřív hrom než blesk! Jestli ale ty patlalové z toho studia chtěj aby jim na to někdo skočil, tak nesměj dát k oběma bleskum stejnej hrom :lol: :lol: :lol: No jo, nova :D
Josef Šitka
Příspěvky: 44
Registrován: 03 črc 2008 14:40
Bydliště: Drnovice, okr. Vyškov 275 m n.m.

Všude kolem to v pozdním večeru a v první půlce noci řádilo, u nás jen blýskavice a z bouřek ani kapka, ani žádné nárazy větru se nekonaly. Takže ráno v 7.00 jsem měl ve srážkoměru 1 mm :o Teď na vlně SF občas prší, ale žádná sláva to není.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 238
Registrován: 03 črc 2008 17:22
Bydliště: Třinec-Lyžbice-351 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No tak tady v Třinci bouřka byla ale jen s pár blesky :roll: a 3 údery pod 1 km,...jinak tady púořád prší a prší což je dobře ;)
Zdravím z Třince !!!
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Josef Šitka píše:Všude kolem to v pozdním večeru a v první půlce noci řádilo, u nás jen blýskavice a z bouřek ani kapka, ani žádné nárazy větru se nekonaly. Takže ráno v 7.00 jsem měl ve srážkoměru 1 mm :o Teď na vlně SF občas prší, ale žádná sláva to není.
Nápodobně tady na Táborsku, celý den bouřky všude okolo, jen ne tady a v noci pouze blýskavice na východě... Ani ten 1 mm tu nespadl. Včera jsem měl asi největší neštěstí ze všech tady na fóru za posledních 5 let!!! :lol: :lol: :lol:
KdosiZKarvine
Příspěvky: 24
Registrován: 23 čer 2008 23:21
Bydliště: Karviná - Nové Město
Kontaktovat uživatele:

Dobré "ráno" všem :)
Janek píše:
KdosiZKarvine píše:Mno takže jsem zpátky a stalo se to, čeho jsem se obával - než jsem dovalil nahoru na kopec, tak bouřka velmi zeslábla, takže jsem toho moc neviděl. Znovu ožila až kousek před Karvinou - to jste měli vidět ten cyklosprint dom :D
Opravdu zajímavé, ale blesky před, popř. nad, Karvinou ožívají... :idea:
blesky po návratu dom už byly hezké, bohužel jsem jich moc neviděl, bo jak jsem psal, výhled nic moc. Navíc jsem sebou praštil do postele a za chvilu usnul :D
Janek píše:Teď v 3:20 totálně rudý záblesk 3 km odtud, ale ta rána!!!!!!!!!!!!!! Nelepí se ani blesky, které jsem měl 100 m od sebe. Prostě auta houkala, okna na prasknutí. To jsem ještě nezažil. Déšť po výrazném zeslabení zesiluje...
To bylo právě chvíli předtím, než jsem sebou praštil do postele... byl jsem zrovna zády k oknu, najednou záblesk jak sviňa a za pár sekund (nepočítal jsem :) ) rána jak z děla :shock:

Takže celkově to bylo fajn, akorát mě trochu zklamalo to, že bouřka při svém postupu na Karvinou zeslábla na el. aktivitě, takže jsem z kopca nic moc neviděl a nešlo dost dobře odhadnout, kde se zrovna nachází. Následné oživení kousek před Karvinou mě hooodně rychle poslalo dom :D (fakt se mi nechtělo s bouřkou nad hlavou čumákovat na kole na kopci :D ) Vítr celkem silný (subjektivní pocit ze sedla kola :) , déšť vpoho, lít začlo až jak jsem vlezl do vchodu :) Teďka aktuálně vidím šedo a prší.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Ondris píše:
Josef Šitka píše:Všude kolem to v pozdním večeru a v první půlce noci řádilo, u nás jen blýskavice a z bouřek ani kapka, ani žádné nárazy větru se nekonaly. Takže ráno v 7.00 jsem měl ve srážkoměru 1 mm :o Teď na vlně SF občas prší, ale žádná sláva to není.
Nápodobně tady na Táborsku, celý den bouřky všude okolo, jen ne tady a v noci pouze blýskavice na východě... Ani ten 1 mm tu nespadl. Včera jsem měl asi největší neštěstí ze všech tady na fóru za posledních 5 let!!! :lol: :lol: :lol:
No Brnu se to taky krásně vyhnulo. Všude kolem bouřilo a tady taky ani kap. Teď sice prší, ale to je o ničem...
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Konečně mi v práci funguje PC...

Spadlo do rána 10 mm a v okolí mnohem víc (15 km vzdálený Holešov 37 mm...) a to jsem psal, že už budu optimista a spokojím se i s 5-10 mm vody :? . Ale naštve to, když všude okolo spadne 20-40 mm a tady o dost míň, ale když se dívám na sumaci srážek, tak jsme dopadli ještě dobře - navíc s bouřkou po půlnoci.

Těším se na další bouřky a hlavně na výstrahy ČHMÚ :lol: - člověk se aspoň pobaví...

Aktuálně sice prší, ale nic moc a ustupuje to. A opět prší víc v Holešově a Olomouci... :evil:
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Odpověď ze stránky http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid ... e&pozice=0 :

Tomas Pucik (http://www.skywarn.cz) Re: A.Šír Ak mi stat CR zacne prispievat a skywarn sa stane pre nas vydelecnou cinnosti, tak Vam rucim za to, ze predpovede budu stale aktualne a vydavane hoc aj na 3 dni dopredu. Bohuzial, sme traja, nedostavame za to ani halier a napriklad skolske povinnosti a pod. tiez trocha zaberu cas. Nasa predpoved! ( nie vystraha, ja za vystrahu mam nieco uplne ine a nie vyfarbovanie krajov) bude vydana teraz poobede.

Milan Šálek reaguje:4. 7. 2008 (10:44)X Tomáši, nic ve zlém, ale až bude skywarn kompatibilní s dalšími varovnými systémy včetně armády a bude pracovat i podle požadavků krajských úřadů, až se budete muset zodpovídat i za falešné poplachy, splníte požadavky normy řízení jakosti, zajistíte nepřetržitou službu a přitom splníte požadavky zákoníku práce, pokryjete náklady na pozorování a telekomunikace, může Vám stát ČR přispívat. To samozřejmě neznamená, že v ČHMÚ není co zlepšovat.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Odpověď ze stránky http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid ... e&pozice=0 :

Tomas Pucik (http://www.skywarn.cz) Re: A.Šír Ak mi stat CR zacne prispievat a skywarn sa stane pre nas vydelecnou cinnosti, tak Vam rucim za to, ze predpovede budu stale aktualne a vydavane hoc aj na 3 dni dopredu. Bohuzial, sme traja, nedostavame za to ani halier a napriklad skolske povinnosti a pod. tiez trocha zaberu cas. Nasa predpoved! ( nie vystraha, ja za vystrahu mam nieco uplne ine a nie vyfarbovanie krajov) bude vydana teraz poobede.

Milan Šálek reaguje:4. 7. 2008 (10:44)X Tomáši, nic ve zlém, ale až bude skywarn kompatibilní s dalšími varovnými systémy včetně armády a bude pracovat i podle požadavků krajských úřadů, až se budete muset zodpovídat i za falešné poplachy, splníte požadavky normy řízení jakosti, zajistíte nepřetržitou službu a přitom splníte požadavky zákoníku práce, pokryjete náklady na pozorování a telekomunikace, může Vám stát ČR přispívat. To samozřejmě neznamená, že v ČHMÚ není co zlepšovat.
...a mě se chce něco napsat na Blueboard... :evil:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:
Josef Šitka píše:Všude kolem to v pozdním večeru a v první půlce noci řádilo, u nás jen blýskavice a z bouřek ani kapka, ani žádné nárazy větru se nekonaly. Takže ráno v 7.00 jsem měl ve srážkoměru 1 mm :o Teď na vlně SF občas prší, ale žádná sláva to není.
Nápodobně tady na Táborsku, celý den bouřky všude okolo, jen ne tady a v noci pouze blýskavice na východě... Ani ten 1 mm tu nespadl. Včera jsem měl asi největší neštěstí ze všech tady na fóru za posledních 5 let!!! :lol: :lol: :lol:
ale to jen proto, že jsem tu nepsal dříve já 8-) :lol: :lol: jsem zvědavej, kolik bude doma srážek do 8h, počítám že 47 mm - v práci ale rozhodně tolik nepršelo, zde bych to tipnul tak do 35 mm
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:
gerykm píše:Odpověď ze stránky http://www.blueboard.cz/kniha_0.php?hid ... e&pozice=0 :

Tomas Pucik (http://www.skywarn.cz) Re: A.Šír Ak mi stat CR zacne prispievat a skywarn sa stane pre nas vydelecnou cinnosti, tak Vam rucim za to, ze predpovede budu stale aktualne a vydavane hoc aj na 3 dni dopredu. Bohuzial, sme traja, nedostavame za to ani halier a napriklad skolske povinnosti a pod. tiez trocha zaberu cas. Nasa predpoved! ( nie vystraha, ja za vystrahu mam nieco uplne ine a nie vyfarbovanie krajov) bude vydana teraz poobede.

Milan Šálek reaguje:4. 7. 2008 (10:44)X Tomáši, nic ve zlém, ale až bude skywarn kompatibilní s dalšími varovnými systémy včetně armády a bude pracovat i podle požadavků krajských úřadů, až se budete muset zodpovídat i za falešné poplachy, splníte požadavky normy řízení jakosti, zajistíte nepřetržitou službu a přitom splníte požadavky zákoníku práce, pokryjete náklady na pozorování a telekomunikace, může Vám stát ČR přispívat. To samozřejmě neznamená, že v ČHMÚ není co zlepšovat.
...a mě se chce něco napsat na Blueboard... :evil:
to by mě zajímalo co :D
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?


Ahoj, jsem tady poprvé. Co se těch rotujících mraků týče, tak to je pravda, taky mě zaujaly. Netuším, co to bylo.
Zbytek reportáže Novy - no comment :D
Vyfotila jsem pár fotek.
http://modelforum.upce.cz/forum/downloa ... &mode=view
http://modelforum.upce.cz/forum/downloa ... &mode=view
http://modelforum.upce.cz/forum/downloa ... &mode=view
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:
Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?
Jéééé :lol: :lol: tak tohle mě dostalo... ty hromy jsou k tomu samozřejmě namontovaný, to je jasný. Ani bych se nedivil kdyby při tom jejich přehánění byl dřív hrom než blesk! Jestli ale ty patlalové z toho studia chtěj aby jim na to někdo skočil, tak nesměj dát k oběma bleskum stejnej hrom :lol: :lol: :lol: No jo, nova :D
Copak nevíš,že zvuk je rychlejší než světlo?Třeba když si pustíš TV,tak slyšíš nejdřív zvuk a potom ti naskočí obraz.V nově se řídïly dobře.-podle televize. :D :D :D
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Monika píše:
Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?


Ahoj, jsem tady poprvé. Co se těch rotujících mraků týče, tak to je pravda, taky mě zaujaly. Netuším, co to bylo.
Byl to samozřejmě timelapse, museli to zrychlit, jinal by to nikoho neupoutalo. Střed supercely bych asi vyloučil. Podobné rotace se vyskytují, za trombu se ale nepovažují. Většinou si jich člověk všimne až po zrychlení záběru.
Jinak vítáme novou holku :D
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:
Monika píše:
Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?


Ahoj, jsem tady poprvé. Co se těch rotujících mraků týče, tak to je pravda, taky mě zaujaly. Netuším, co to bylo.
Byl to samozřejmě timelapse, museli to zrychlit, jinal by to nikoho neupoutalo. Střed supercely bych asi vyloučil. Podobné rotace se vyskytují, za trombu se ale nepovažují. Většinou si jich člověk všimne až po zrychlení záběru.
Jinak vítáme novou holku :D
no počkej.U nás tohle bylo běžné.už sem to tu psal,že základna doslova vře a točí ,jak mlejnský kolo. :D
Posledně sme se shodnuli na silném proudění vzduchu do základny.Pokud teda vím. ;)
Ronas
Příspěvky: 6
Registrován: 11 čer 2008 16:21
Bydliště: Horní Bříza(13 Km na sever od Plzně)

zklamání žádný MCS ani blýskavice jenom slabý déšť v 1 s úhrnem maximálně 0.5mm :?
Danti
Příspěvky: 195
Registrován: 16 kvě 2008 19:31
Bydliště: Šternberk
Kontaktovat uživatele:

Tak já jsem s dnešním dnem spokojen. Ještě před půlnoci na JZ velmi slušná blýskavice, kdy blesk byl co vteřina(něco jsem i nafotil). Samotná bouřka přinesla několik blesků cca do 500m. Za bouřku napršelo 15mm, ale za celou frontu 36mm, což je velmi pěkné číslo pro tuto oblast. Příchod bouřky však nebyl doprovázen téměř žádnou hůlavou.Jinak také nutno říci, že blesková aktivita tady v okolí pokračovala až do 02:45, samozřejmě ne tak častá. Samozřejmě na extrémní stupeň tohle nebylo, ale jak píší odborníci ČHMŮ vše jim vyšlo na puntíku. Ta středa jim také vyšla. To je hold ta teorie relativity ;)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

bleskosvod píše:
Amerika píše:Byl to samozřejmě timelapse, museli to zrychlit, jinal by to nikoho neupoutalo. Střed supercely bych asi vyloučil. Podobné rotace se vyskytují, za trombu se ale nepovažují. Většinou si jich člověk všimne až po zrychlení záběru.
Jinak vítáme novou holku :D
no počkej.U nás tohle bylo běžné.už sem to tu psal,že základna doslova vře a točí ,jak mlejnský kolo. :D
Posledně sme se shodnuli na silném proudění vzduchu do základny.Pokud teda vím. ;)
Takhle rychle? Vždyť by to tam muselo foukat nejmíň rychlostí orkánu! :o
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

K nám přišla bouřka mezi půlnocí a 1 hodinou. Když jsem šel spát, tak jsem pozoroval blýskavici na SZ - to byla ta bouřka, která rychle vznikla mezi Tišnovem a Blanskem a pokračovala přes Drahanskou vrchovinu. Po půlnoci vznikla bouřka v JZ části Chřibů a rozšíšila se postupně na celé Chřiby a Vizovické vrchy (a snad i část Javorníků) plus okolí, severní část Dolnomoravského úvalu v to. U nás se ohlásila asi řídkým krupobitím. Teda usuzuju na to ze zvuku, který jsem slyšel: Jako by se na plech (část hospodářského přístřešku u baráku mám pokrytu plechem) řídce sypal písek. To nebyly kapky, znělo to tvrdě. Rajčata jsem ještě podrobně neprohlížel a melouny jsem měl přikryté perlinkou. Ale velké škody asi nebudou, žádná hrůza to nebyla. Napršelo dost, a to hlavně dnes před polednem.
traplican
Příspěvky: 44
Registrován: 02 črc 2008 15:12
Bydliště: Traplice
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:http://zpravy.idnes.cz/pridejte-kroupy- ... domaci_abr

To musíte vidět :-)
První co vás napadne? Co je to za blbost? Profesionálové přece pracují nevzrušeně na tom, co je jejich denní chleba! Jediné, co bych vytkl je, že předpověď by se měla skládat ze "středu" (jak se situace bude vyvíjet nejpravděpodobněji) a pak dejme tomu extrému majícího pravděpodobnost 20 % neboi dokonce 10 %. To by měl být standard. Pokud se ad hoc při každé předpovědi baví o tom, zda se budou držet "středu" nebo budou varovat před možným, i když ne jistým extrémem, tak to je špatně. Pokud. Dá se tomu redaktorovi věřit?
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:jo a včera ve zprávách na N@VĚ ten první záběr po živém vstupu:
http://www.nova.cz/tvarchiv/?238d=03.07 ... 38v=140348
Rotující oblaka... To fakt bylo v Praze? Není to nějaký timelapse? Nebo je to střed SC?
Tak to bylo tedy fakt drama. Krásná ukázka, jak se dá z bouřky udělat téměř katastrofa :lol:
Jinak ten vír na spodku základny... nevím úplně přesně, o co jde, ale viděl jsem to už hodněkrát a tady to mám i na starém timelapsu: http://www.bourky.com/clanky/boure060621/vir.wmv . Se supercelou to ale moc společného asi nemá.
Tomáš Prouza píše:Jak se v posledních dnech odrazil zájem obyvatelstva o aktuální informace o počasí?

Můžete vidět zde: http://www.amaterskameteorologie.cz/3.7.2008.gif

Zobrazuje návštěvnost mého webu, především stránky přejímající radarové snímky a CELDN. Standardní návštěvnost webu je cca 200 návštěv za den, dosavadní rekord byl 580 minulu středu... Včerejšek nechávám bez komentáře...
Tak to potvrzuji. Naše stránky také zažívají nebývalý nápor návštěvníků. Myslel jsem, že středa 25. 6. bude dlouho první co se návštěvnosti týče (926 návštev), ale včerejšek malinko :shock: předčil naše očekávání - 1720 návštěv. To je náš absolutní rekord!!! Zatím :)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Amerika píše:
bleskosvod píše:
Amerika píše:Byl to samozřejmě timelapse, museli to zrychlit, jinal by to nikoho neupoutalo. Střed supercely bych asi vyloučil. Podobné rotace se vyskytují, za trombu se ale nepovažují. Většinou si jich člověk všimne až po zrychlení záběru.
Jinak vítáme novou holku :D
no počkej.U nás tohle bylo běžné.už sem to tu psal,že základna doslova vře a točí ,jak mlejnský kolo. :D
Posledně sme se shodnuli na silném proudění vzduchu do základny.Pokud teda vím. ;)
Takhle rychle? Vždyť by to tam muselo foukat nejmíň rychlostí orkánu! :o
No...Takhle rychle sice né ale bylo to hodně moc podobné.Ale tomu včerejšku moc nevěřím.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jan Drahokoupil píše:Tak to potvrzuji. Naše stránky také zažívají nebývalý nápor návštěvníků. Myslel jsem, že středa 25. 6. bude dlouho první co se návštěvnosti týče (926 návštev), ale včerejšek malinko :shock: předčil naše očekávání - 1720 návštěv. To je náš absolutní rekord!!! Zatím :)
heh mno ale odeslat pak příspěvek je někdy na klepnutí :lol: :lol: teda pokud to nedělalo jen mně :oops:
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“