Bouřky 22.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

jdu spát, dnes už to na nic zajímavýho nevypadá. Ale přestou doufám, že mě v noci něco probudí. :-)
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Ondris píše:jdu spát, dnes už to na nic zajímavýho nevypadá. Ale přesto doufám, že mě v noci něco probudí. :-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Tak to tedy vypadá až na ráno... To jsem zvědavej. Krupobití v 7 ráno, to je hodně divný! :lol: Škoda, v noci by to mělo efekt...
divný to neni .. zrovna přesně 10 let (dle záznamu) jsem ráno po cestě do školy zmoknul v pěkný bouřce s až 1cm kroupama a to bylo někdy kolem 6:45 ráno 8-) ... škoda že to nebylo i dnes ... na ráno zas radši ne v tom se mi do práce na kole nechce :lol: :lol:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:jdu spát, dnes už to na nic zajímavýho nevypadá. Ale přestou doufám, že mě v noci něco probudí. :-)
nějaký pás slabých srážek sem jde ... tak jedně na tom, že by se něco zvedlo, no uvidíme ráno moudřejší věčera :)
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Nespím celou noc, tak pozoruji radar a modely a hraju. Od JZ-Z se to dost rychle začalo nasouvat, a už jsem věděl, že si v Čechách užijí. V tuto chvíli (4:30 SELČ) se vytvořila krásná lajna! Odrazy průměrné bouřky, ale jelikož jde o squall, tak se zde vyskytují asi zajímavé jevy?! Z fóra tam nikdo nebydlí, že? Škoda...
Tady aktuálně: neuvěřitelných 23°C, bezvětří a na obloze rozpadlé kdoví co. Dnešek bude nejteplejším dnem (možná 33°C?!) a o bouřku/y nebude nouze... ;)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

A na Prahu jde skutečně ranní bouřka. Odpoledne ji máte jako na koni! :lol: :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Takže tady už to máme zasebou a je to opět smůla. Ten červenej koláček šel zase o pár km jižnějc přes Radotín atd. Tady jen slabý déšť a pár blesků, žádný pod 1 km... :-/
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ondris píše:Takže tady už to máme zasebou a je to opět smůla. Ten červenej koláček šel zase o pár km jižnějc přes Radotín atd. Tady jen slabý déšť a pár blesků, žádný pod 1 km... :-/
Kolem šesté hodiny mě probudilo silné hřmění.Pak přestalo i to a bouřce sem mohl na rozloučenou zamávat. :evil:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
Ondris píše:Takže tady už to máme zasebou a je to opět smůla. Ten červenej koláček šel zase o pár km jižnějc přes Radotín atd. Tady jen slabý déšť a pár blesků, žádný pod 1 km... :-/
Kolem šesté hodiny mě probudilo silné hřmění.Pak přestalo i to a bouřce sem mohl na rozloučenou zamávat. :evil:
hm mě probudil mobil :lol: 8-) a při pohledu na stanici jsem zjistil, že sem o nic nepřišel ... dle předpokladů :evil: jinak na radaru to vypadalo fešně .. ale při tom rychlém postupu, jsou úhrny stejně slabé ... no budu dělat, že jim nezávidim 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Skywarn vydal právě novou potěšující předpověď (hlavně pro střed ČR). ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Skywarn vydal právě novou potěšující předpověď (hlavně pro střed ČR). ;)
hmm no kéž by, já nevim zdá se mi , že fronta je nad náma a prostě zachvíli zmizne kdesi na východě, což neznamená nutně, že bouřky nebudou, ale pravděpodobnost to sníží. No budeme někde nahraně, takže si dnes zahrajem bouřkovou ruletu :lol: 8-)
Uživatelský avatar
Nikki
Příspěvky: 268
Registrován: 01 kvě 2008 18:38
Bydliště: Pelhřimov 494 m.n.m - kraj Vysočina

ahoj, k nám to přišlo po šesté hodině, z dálky to vypadalo hrozivě, ale celkem tak 6x zahřmělo a bylo jedno " blízké setkání" - blesk, zapraskání a šílená rána, že i kocour kterej se bouřky normálně nebojí zajel po gauč a deseti minut nevylezl. Až jsem dostala strach :oops: Teď je u nás hrozně dusno, obloha se docela protrhala .Z okna vidím Cu med. a hum. a potrhanou šeď asi z toho co se rozpadlo? Doma máme 30 stupnů tak doufám, že odpoledne něco přijde, aby se konečně ochladilo.
moje pokusy něco vyfotit - http://nikki24.rajce.net
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“