Bouřky 10.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
traplican

Manželka mě poslal na zahradu pro salát na oběd a zjistil jsem, že nad Kozincem nám cosi pěkně narostlo. Chystám se dát na Rajče pohled ze zahrady (směr SZ).
traplican

Oprava: Manželka mě poslala :) . A zde jsou ty fotky: http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_2008-06-10/
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

traplican píše:Manželka mě poslal na zahradu pro salát na oběd a zjistil jsem, že nad Kozincem nám cosi pěkně narostlo. Chystám se dát na Rajče pohled ze zahrady (směr SZ).
Máme taky na zahradě rajčata. Nikdy mě to nenapadlo, ale mohl bych sem dát pohled z rajčete na zahradu :D
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:
traplican píše:Manželka mě poslal na zahradu pro salát na oběd a zjistil jsem, že nad Kozincem nám cosi pěkně narostlo. Chystám se dát na Rajče pohled ze zahrady (směr SZ).
Máme taky na zahradě rajčata. Nikdy mě to nenapadlo, ale mohl bych sem dát pohled z rajčete na zahradu :D
Já už tak učinil včera - "bouřky 9.června 2008"...

A máme tu první Cb-čko na západním obzoru.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Ty jo...Tolik věcí najdenou.Manžel,manželka,rajče,zahrada a bouřky do toho.teď už nestíhám :D

Já vím proč se nechci ženit. 8-)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak my mále leda balkon a tam sem letos rajčajta nesázel :roll: jinak u nás polojasno až oblačno (Cu med a con nejčastěji) vypadá to že jdou od Z na V ale ten pohyb je tak nepatrný, že to může být klam.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

storm_ice píše:tak my mále leda balkon a tam sem letos rajčajta nesázel :roll: jinak u nás polojasno až oblačno (Cu med a con nejčastěji) vypadá to že jdou od Z na V ale ten pohyb je tak nepatrný, že to může být klam.
Taky u vás ustala konvekce?Nejdřív to vypadlo dobře a během 20 minut se vyloupnul congestus,a teď je obloha vymetená a sem tam nějakej ten cirus.
Jo a vidíte u Vídně tu divnou bouřku? :)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:
storm_ice píše:tak my mále leda balkon a tam sem letos rajčajta nesázel :roll: jinak u nás polojasno až oblačno (Cu med a con nejčastěji) vypadá to že jdou od Z na V ale ten pohyb je tak nepatrný, že to může být klam.
Taky u vás ustala konvekce?Nejdřív to vypadlo dobře a během 20 minut se vyloupnul congestus,a teď je obloha vymetená a sem tam nějakej ten cirus.
Jo a vidíte u Vídně tu divnou bouřku? :)
prakticky beze změny, oblačnosti ubylo trochu, ale stále Cu hum a častěji med a con. Tmax dnes 30,3°C 8-)
traplican

bleskosvod píše:Taky u vás ustala konvekce?Nejdřív to vypadlo dobře a během 20 minut se vyloupnul congestus,a teď je obloha vymetená a sem tam nějakej ten cirus.
Jo a vidíte u Vídně tu divnou bouřku? :)
Hlásím, že dnes hezky nakynuté většími vodními plochami (štěrkoviště mezi Ostrožskou Novou vsí a Uherským Ostrohem). To myslím ukazuje, co je limitujícím faktorem pro rozvoj bouřek.
Návštěvník

... hezky nakynuté Cb tvořily nad většími vodními plochami ... :oops:
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

traplican píše:
bleskosvod píše:Taky u vás ustala konvekce?Nejdřív to vypadlo dobře a během 20 minut se vyloupnul congestus,a teď je obloha vymetená a sem tam nějakej ten cirus.
Jo a vidíte u Vídně tu divnou bouřku? :)
Hlásím, že dnes hezky nakynuté většími vodními plochami (štěrkoviště mezi Ostrožskou Novou vsí a Uherským Ostrohem). To myslím ukazuje, co je limitujícím faktorem pro rozvoj bouřek.
Teď kde se nacházím(podkrkonoší-jinak Praha6),je tak k vidění cumulus humus :D .Samé kopce a kdo ví co ještě brání větší konvekci.Zde nezaprší a nezaprší. :|
Kdežto na Moravě...Tam se to střídá tak,že nevíš co dřív.Jestli rajčata,zahrada nebo seno. ;)
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

traplican píše:Cb nad štěrkovišti: http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_ ... 100008.JPG
A je to určitě tou vodní plochou?
Návštěvník

bleskosvod píše:
traplican píše:Cb nad štěrkovišti: http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_ ... 100008.JPG
A je to určitě tou vodní plochou?
Máte pravdu, tím směrem jsou nejvyšší vrcholy Bílých Karpat. :oops: Spojnice mne jako fotografa a tou věží mi vychází přímo do Vlárského průsmyku, vlevo je Lopeník, vpravo Javořina.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

bleskosvod píše:
traplican píše:Cb nad štěrkovišti: http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_ ... 100008.JPG
A je to určitě tou vodní plochou?
No tou vodní plochou bych si nebyl ani trochu jistej. :?
traplican

Návštěvník píše:
bleskosvod píše:
traplican píše:Cb nad štěrkovišti: http://traplican.rajce.idnes.cz/Pocasi_ ... 100008.JPG
A je to určitě tou vodní plochou?
Máte pravdu, tím směrem jsou nejvyšší vrcholy Bílých Karpat. :oops: Spojnice mne jako fotografa a tou věží mi vychází přímo do Vlárského průsmyku, vlevo je Lopeník, vpravo Javořina.
Pardon, ne Vlárského. Zkrátka na Strání.
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

traplicanovi: Ne, já to myslel tak, že na Moravě nemáme vodní plochu, která by byla schopná ovlivňovat tvorbu nějaké významnější oblačnosti :)
traplican

DukE píše:traplicanovi: Ne, já to myslel tak, že na Moravě nemáme vodní plochu, která by byla schopná ovlivňovat tvorbu nějaké významnější oblačnosti :)
No, ale když jsem ještě měl čas jezdit se koupat na Ostrožskou, tak tam často byla bouřka, ale jinde né.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Diskuze o bouřkách nám trochu ujíždí... Dnes bylo v okolí stř. Moravy několik Cb-ček, ale jinak to bylo ještě slabší než včera. Aktuálně bouří na západě Čech a zítra doufám pořádně zabouří i u nás na východě a my Moraváci a Slezáci vám ostatním popíšeme, jaké to tady je :D .

Malé vodní plochy mají minimální až nulový vliv na tvorbu (či netvorbu) Cb. Dnes to byla jednoznačně orografie, co "vyhánělo" Cb-čka nahoru.
Často slyším i takové názory, že řeka Morava způsobuje u nás na přerovsku to, že buď prší na západ od této řeky anebo pouze na východ - řeka Morava prý déšť a bouřky nepustí na jednu či druhou stranu :D :D :D - bohužel toto slyším často. Přitom šířka této řeky na přerovsku je tak 50 metrů...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Blíží se k nám nějaká přeháňka a docela se to drží. Timhle tempem je to tady ale nejdřív za 2 hodiny, takže nevim co za tu dobu zbyde z přeháňky :(
Na zejtra se přesouvám o několik desítek km na východ - do Prahy. Snad to trochu pomůže.
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:Blíží se k nám nějaká přeháňka a docela se to drží. Timhle tempem je to tady ale nejdřív za 2 hodiny, takže nevim co za tu dobu zbyde z přeháňky :(
Na zejtra se přesouvám o několik desítek km na východ - do Prahy. Snad to trochu pomůže.
To nevím, moc nadějí tomu nedávám ani tady v Praze. :D
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Pardubický kraj leží na okraji jedničkového pásma dle předpovědi SkyWarnu na zítřek, tak doufám, že tu v Pce zítra intenzivnější bouřky opravdu budou a že nás zas těsně neminou. Jinak dnes nuda, jasno až skoro jasno, chvíli se tvořily Cu med a na obzoru i Cu con, ale to bylo asi tak všechno, dnes nebylo na obloze nic pořádného k focení.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Ondris píše:
Amerika píše:Blíží se k nám nějaká přeháňka a docela se to drží. Timhle tempem je to tady ale nejdřív za 2 hodiny, takže nevim co za tu dobu zbyde z přeháňky :(
Na zejtra se přesouvám o několik desítek km na východ - do Prahy. Snad to trochu pomůže.
To nevím, moc nadějí tomu nedávám ani tady v Praze. :D
Pozor! nové informace. Nazápadě se četně blýská!
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:Blíží se k nám nějaká přeháňka a docela se to drží. Timhle tempem je to tady ale nejdřív za 2 hodiny, takže nevim co za tu dobu zbyde z přeháňky :(
Alespoň je vidět pěkná blýskavice ne? Já mám okna na východ, takže vidím prd. :D
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Amerika píše:
Ondris píše:
Amerika píše:Blíží se k nám nějaká přeháňka a docela se to drží. Timhle tempem je to tady ale nejdřív za 2 hodiny, takže nevim co za tu dobu zbyde z přeháňky :(
Na zejtra se přesouvám o několik desítek km na východ - do Prahy. Snad to trochu pomůže.
To nevím, moc nadějí tomu nedávám ani tady v Praze. :D
Pozor! nové informace. Nazápadě se četně blýská!
předběhl jsi mě. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“