Bouřky 10.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Jo to se někdo má.. Já z východu Čech jen smutně koukám. :(
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Má??? Já jsem kousek a taky nic nevidím! :D Mít se budu, až to dorazí sem, jakože to sem nedorazí! A myslím, že tuhle větu "to se někdo má" budeme zátra mi Češi používat na adresu Moraváku dost často! :D :D
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Toho se právě bojím... :?
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Blesky prořídly, už jen tak 1 za 2 minuty. Jsou ale bližší a i s hromy. Podle radaru to nejen drží, ale vytvořil se z toho komplex slabých bouřek, který se rozrůtá.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Má??? Já jsem kousek a taky nic nevidím! :D Mít se budu, až to dorazí sem, jakože to sem nedorazí! A myslím, že tuhle větu "to se někdo má" budeme zátra mi Češi používat na adresu Moraváku dost často! :D :D
a za týden uslyšíme jak tam maj sucho :lol: ... no tak tu se něco tvoří a tvoří a ee z toho :evil: ale jako už by mohlo konečně sprchnout :mrgreen: T celkem vysokých 22,5°C Tmax nakonec 30,4°C
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak komplex nás zasáhl, ale pouze vyhaslou buňkou, takže jen slabý déšť. Nyní se formace bouřek nad ČR blíží jakémusi pásu, tak doufejme, že už to není fronta, respektive že pás přijde ještě nový.
Dnes jsem o té frontě měl strašný sen. Zdálo se mi, že přešla v noci tak rychle, že přeskočila nejen Čechy, ale i Moravu a první významné bouřky byly až na Slovensku!
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Tak komplex nás zasáhl, ale pouze vyhaslou buňkou, takže jen slabý déšť. Nyní se formace bouřek nad ČR blíží jakémusi pásu, tak doufejme, že už to není fronta, respektive že pás přijde ještě nový.
Dnes jsem o té frontě měl strašný sen. Zdálo se mi, že přešla v noci tak rychle, že přeskočila nejen Čechy, ale i Moravu a první významné bouřky byly až na Slovensku!
Nekaz nám nažhaveným Moravákům náladu... :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Amerika píše:Tak komplex nás zasáhl, ale pouze vyhaslou buňkou, takže jen slabý déšť. Nyní se formace bouřek nad ČR blíží jakémusi pásu, tak doufejme, že už to není fronta, respektive že pás přijde ještě nový.
Dnes jsem o té frontě měl strašný sen. Zdálo se mi, že přešla v noci tak rychle, že přeskočila nejen Čechy, ale i Moravu a první významné bouřky byly až na Slovensku!
Nekaz nám nažhaveným Moravákům náladu... :D
no ono to vypadá jako že nic ... ale rádo to pak během odpoledne naskáče - bohužel ne u nás - takže JV si bude užívat bouřek, v Čechách se nakonec vyskytne nějaký déšť a tu na SZ se max rozfouká a spadne pár kapek, abych měl zas nerva :evil: takže doufám že to nevyjde :lol:
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Blesky prořídly, už jen tak 1 za 2 minuty. Jsou ale bližší a i s hromy. Podle radaru to nejen drží, ale vytvořil se z toho komplex slabých bouřek, který se rozrůtá.
No řekl bych, že nás to opět ukázkově přeskočilo :x . Už jsem si chystal foťák do okna, že až to dorazí, tak vstanu a budu fotit, ale nakonec nebylo co. Párkrát bylo vidět zablýsknutí kdesi v dáli, ale snad ani hrom se k nám nedonesl. Bída...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jan Drahokoupil píše:
Amerika píše:Blesky prořídly, už jen tak 1 za 2 minuty. Jsou ale bližší a i s hromy. Podle radaru to nejen drží, ale vytvořil se z toho komplex slabých bouřek, který se rozrůtá.
No řekl bych, že nás to opět ukázkově přeskočilo :x . Už jsem si chystal foťák do okna, že až to dorazí, tak vstanu a budu fotit, ale nakonec nebylo co. Párkrát bylo vidět zablýsknutí kdesi v dáli, ale snad ani hrom se k nám nedonesl. Bída...
bleskosvod píše:Zajmavá byla bouřka,co vzniknula včera ve večerních hodinách na západ u Kadaně,zvolna prošla půl republiky a se studenou frontou dopoledne vytvořila squall line a teprve před chvilkou opustila naší republiku.
To je úžasná výdrž.
Nejednalo se ani tak o bouřku, ale spíš o roztroušenější systém buněk, které se neustále nahrazovaly. Nejdřív to vypadalo jen na multicelu. Bylo ale podezřelé, kde se bere, když celý den se vyskytovaly spíš jen jednobuněčné bouřky. Ta se však stále rozrůstala, vznikaly nové buňky i ve větší vzdálenosti a celé to mířilo přesně na nás. Bohužel ale náhle došlo z dost nepochopitelných důvodů k výraznému poklesu aktivity ve středu systému a u nás jen nakrátko slabě sprchlo. Bouřky se však po přechodu nadále rozrůstaly a ukázalo se, co bylo příčinou jejich vytrvalosti a oganizovansti. Zhruba k ránu se zformoval již pás a potvrdily se moje nejhorší obavy. Jednalo se totiž o frontu, kterou jsme měli za zády a naděje na bouřky tak výrazně pohasly.
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“