Bouřky 7.6.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tak dnes opět budou četnější bouřky, ale bez střihu větru toho moc neprovedou, i když budou celkem rychle postupovat od V-SV a tak nějaká pěkná húlava a silnější déšť se lokálně objeví. Už by to ale chtělo letní vedra a "opravdové" bouřky. Bohužel se má spíše ochlazovat.

Zatím aktuálně výška Cb nepřesahuje 10 km.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
traplican

Nad Vizovickými kopci se cosi vytvořilo. Jestli mi manželka dovolí ;) , tak ještě před obědem vaběhnu na kopec se podívat.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Aktuálně je na Moravě a ve Slezsku nádherný rozvoj Cb. Na východě ode mne se tvoří celá hradba, aspoň z mého pohledu. Snad ke mne něco přijde, už se na to třepu :mrgreen:, i když vím, že to nebude asi nic výrazného, ale aspoň něco, aby z toho bylo.

ve 13:39 první slyšitelné zahřmění a od východu se to stále zatahuje
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 07 čer 2008 12:53, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Á skywarn vydal předpověď a hned 1ičku. Děkujeme. :D Na SV mám teď hodně rychle rostoucí Cu Con, tak doufám, že se u nás staví! :D
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Skywarn nevydal 1tku..bohuzial su technicke problemy s webom a on nedopatrenim pridal mapu z minulej situacie.
Teraz je predpoved bez mapy ale cela CR mala byt povodne v zltej farbe - ziadne riziko neocakavame, mimo ojedinelych krup alebo vyssieho uhrnu zrazok.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Á skywarn vydal předpověď a hned 1ičku. Děkujeme. :D Na SV mám teď hodně rychle rostoucí Cu Con, tak doufám, že se u nás staví! :D
:lol: :lol: tady je zas někdo natěšenej :) no u nás vývoj dost Cu con + Cb ale zatím bez slyšitelného hřmění
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Tomas Pucik píše:Skywarn nevydal 1tku..bohuzial su technicke problemy s webom a on nedopatrenim pridal mapu z minulej situacie.
Teraz je predpoved bez mapy ale cela CR mala byt povodne v zltej farbe - ziadne riziko neocakavame, mimo ojedinelych krup alebo vyssieho uhrnu zrazok.
Aha... Mně se to zdálo hodně divný! :D
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Tady nás minula jedna buňka na západ od nás. Dvakrát zahřmělo, pak to odešlo a chcíplo. Takže nic. Opravdu tomu chybí střih větru a pořádné vysoké teploty, je to takové celé rozbité a neorganizované.. :x
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Bré ráno. :D
No dneska to vypadá docela slušně a tomu pánovi,co má manžalku doporučuju,aby se na nic neptal a mazal na nějakej kopec. :twisted:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

bleskosvod píše:...tomu pánovi,co má manžalku doporučuju,aby se na nic neptal a mazal na nějakej kopec. :twisted:
Já mám také manželku a děti a rozbité manželství kvůli bouřkám asi není to pravé... :( :) :D
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

gerykm píše:
bleskosvod píše:...tomu pánovi,co má manžalku doporučuju,aby se na nic neptal a mazal na nějakej kopec. :twisted:
Já mám také manželku a děti a rozbité manželství kvůli bouřkám asi není to pravé... :( :) :D
Musíš slíbit,že až přijdeš domů z pozorování,tak bude uragán vášní...(no raději to smažte) :D
To zabere.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

No radši toho necháme - co když manželky tajně toto fórum čtou :D .

Tady se zatahuje, ale Cb-čka nic moc a asi z toho tradičně nic nebude. Jsou to takové malé "chuchvalce" bouřek s krátkým trváním.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

gerykm píše:No radši toho necháme - co když manželky tajně toto fórum čtou :D .

Tady se zatahuje, ale Cb-čka nic moc a asi z toho tradičně nic nebude. Jsou to takové malé "chuchvalce" bouřek s krátkým trváním.
Buď rád aspoň za to...Já se teď nacházím na liberecku a je tu dost pusto a prázdno.
Ale dusno až hnusně...
Vertíkální vývoj by tu zde byl ale se to vždycky zasekne. :cry:
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

hmm tak bouřky kolem nás, ale aby tu sprchlo to ne ... zas prší v JZ části města .. tu můžeu sledovat max jeden blesk za druhým
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:No radši toho necháme - co když manželky tajně toto fórum čtou :D .

Tady se zatahuje, ale Cb-čka nic moc a asi z toho tradičně nic nebude. Jsou to takové malé "chuchvalce" bouřek s krátkým trváním.
dle detekce blesků to tu máme asi nejaktivnější v ČR ... co z toho když tu spadlo 5 kapek a prší jen na JZ :evil: :evil: ale pěkně voní vzduch ... rány to jsou slušné ... imho kousek dál se hraje fotbal ..že bych dal pánům přečíst zdejšího bouřkového strašáka?
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Právě jsem pozoroval velmi rychle rostoucí cumulonimbus. Bylo to fakt nádherné, navíc ten mrak byl hodně blízko. Něco tak pěkného jsem ještě na vlastní oči neviděl. Základna toho cumulu byla tak 5 km na jih.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Všimněte si radarového snímku z 13:30, jak na pomezí Rakouska a Česka vznikla kruhová bouřková formace.
Jinač před chvíli tady byly dvě bouřková jádra. To první mrtvé, na kterém byl první výraznější shelf cloud letošního roku. Konečně něco, ale zrovna došly baterky ve foťáku :evil:, tak mám jen jeden snímek a krátké video. Za zaznamenání rovněž stojí první srážky od 22. května, bohužel spadlo jen 0,5 mm. To druh= bouřkové jádro vzniklo západně od Větřkovic a bylo trochu aktivní, většinou se jednalo o blesky CG.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tady právě končí slabá bouřka (2 výboje CC), ale slušná přeháňka (asi 5 mm) a tak jsem spokojený :D . Před bouřkou tu pořádně foukalo a ochladilo se z +26°C na +18°C.

Foto tady: http://www.medialine.cz/~gerykovi/bourka.jpg
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

To já jsem se vrátil z pozorování na Svatém Kopečku u Olomouce. Pěkný rozhled, ale bouřky nic moc. Protože mám ale podobný problém jako někteří kolegové (žena, děti) a jedno dítě (6) jsem měl sebou, tak jsem se dlouho nezdržel. Při cestě dolů jsem viděl nad Olomoucí krásný tlustý blesk s postranními výboji. Podle zvuku byl tak 15 km daleko. Pak jsem ještě zahlídnul asi 2 menší... Fotky jak zpracuju, dodám...

http://www.periferie.cz/wtr/20080607/FrameSet.htm
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Byl jsem si zabruslit ve Zbraslavi. Přímo nad hlavou mi velkou rychlostí narostl Cb a sunul se dál směr Barrandov a dál na jihozápad a stále sílí. Spadlo pár kapek a blesk jsem neviděl ani jeden, jen intenzivní hřmění. Momenálně je vše podstatné J JZ od Prahy a nic dalšího od SZ už pro nás asi nebude takže jsem opět ostrouhal... :(
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

nic nic a zase nic teď už jen As a Ac, na Jz je vidět kovadlina Cb, Tmax zatím 24,9°C takže ani letní den není ... vše dnes uteklo o fous :evil: blesků v okolí přes 100, v blízkosti jen pár

PS T už 25,4°C tak alespoň ten letní den ... ještě sprchnout by mohlo
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Krátké video s pohledem na shelf cloud a na bouřku na západě (bohužel víc toho nemám)
http://www.uloz.cz/show/file/66400-shelf_cloud.avi
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Co sa tyka Brna, tak dneska celkovo 3 burky, v poslednej, co presla pred chvilou prsalo, aj ked nijak intezivne.
Zaujimavostou je, ze tak 80% bleskov bolo podla mojho pozorovania CG a niektore boli skutocne ukazkove, vacsinou ale vo vzdialenosti 1 km, dneska ziadne blizke udery. CC bleskov bolo skutocne velmi malo.
Inak strukturou nic moc az na pekne Cu a Cb vezicky, ktore sa tu lokalne vytvarali cele doobedie
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Jsem kousek od Nového Bydžova, je tu v okolík pár hezkých Cum con, pak Ac a vysokou oblačnost z rozpadlych Cb i méně vyvinuté Cb, jeden je pár km na sever od nás, vypadávají z něho slabé srážky, ale vypadá to, že se spíš už rozpadá, nesleduji žádnou elektrickou aktivitu. Takže u nás je vývoj spíše nudný. Ale mám pár docela hezkých fotek s Cu con, tak se s nimi pak pochlubím.
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Hodně zvláštní. Když jsme se odpoledne vrátili domů, všechno mléko v ledničče bylo skyslé. Měli jsem tam 2 krabice a ráno bylo mléko čerstvé ,takže žádné prošlé... Nikde jsem četl, že za bouřky může mléko v ledničče skysnout, čím to je ale netuším. Zajímavé... :)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“