Bouřky 18.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Právě přešla slušná húlava s poryvy větru, liják, ale blesků moc není, většinou CC - ale nestěžuji si...

Brno má ještě "hezčí" bouřky - náraz větru 24 m/s a vody a vody...
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 18 kvě 2008 15:19, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Přesně tak, celý týden nám tu brečí jak u nich nic není a dneska daleko lepši bouřky než mi jsme měli v Čechách za celý měsíc!!!
jj někde jim to dá možná měsíční normál :P no pro nás fajn podívaná, ale zemědělci a zahrádkáři by spíš asi upřednostnili rovnoměrnější srážky, jako máme třeba u nás, no ale stejně jim člověk závidí :oops: :lol:
Naposledy upravil(a) storm_ice dne 18 kvě 2008 16:24, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:
gerykm píše:Bouřka byla krátká, dala 10 mm vody, náraz větru 15 m/s a to jde... Ale rýsuje se pěkný bouřkový komplex nad tou naší vyprahlou Moravou... ;) ;) ;)
mno tak teď muže gerykm otevřít šampaňský :D:D v 16h dával radar začínající silnou bouřku v Přerově, i když se zdá, že el. aktivita slábne

mno u nás celkem nudné zataženo, alespoň že od rána prší - nyní už spíše pokapává ... srážky za posledních 24h 6,2 mm
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Všechno nás to míjí, nejbližších pár blesků 2-3km daleko. Sice prší chvílemi silně, ale obloha je nudně šedá... Možná Jakub Vašut na tom bude lépe, protože nám vždycky tyhle jižní boužky krade... ;)
Jakub Vašut
Příspěvky: 258
Registrován: 30 kvě 2007 05:53
Bydliště: Bělkovice - Lašťany (okr. Olomouc)
Kontaktovat uživatele:

Ano, trochu lépe na tom jsem, ale né o moc. Obloha i tady nudně šedá, aktivita byla tak 1 blesk za minutu, nejbložší údery - 1 km (ale jenom 2 údery), jinak to hlavní se dělo více na východ a vypadá to že bouřky už mohou očekávat obyvatelé východnějších částí moravy.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tady je spokojenost ;) , 2 silnější bouřky, húlava, lijáky (úhrn zatím 20 mm), nárazy větru a zpočátku i zajímavá oblačnost. Teď už trvale slabě prší, ale nedaleko na JV se stále drží bouřková lajna.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Z Brna potvrzuju solidní záležitost, bohužel nebyl čas a hlavně místo na nějaké hlubší pozorování :(
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Dnes je skutečně podařený den. Jak už jsem psal výše, v první bouřce 14 mm.
Mezi první a druhou spadly 2 mm. Druhá bouřka nás vzal jen svým jižním okrajem, ale i tak napršelo 8 mm deště mezi 16:15 - 16:30. Potom kolem 16:45 opět zesílení srážek a dva blesky, jeden na jih od nás a jeden východně. Od 16:30 - 17:00 spadlo 4,5 mm. Od té doby déšť o střední intenzitě. Hřmělo na východ a jihovýchod od nás, ale docela daleko. Celkové srážky zatím 34,5 mm (měřeno v 18:40)

Můžete někdo doporučit nějaký antiblb software na úpravu a převod videa. Díííík :oops:
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
KdosiZKarvine

Karviná opět nic :( za letošní rok jsem tady viděl pár blesků, slyšel jen o něco málo víc hromů a to je vše :(

Za uplynulé 4 dny (čtvrtek až neděle) jsem ve čt slyšel 2 hromy a večer kolem 22 viděl z Orlové směrem Jeseníky pár (asi 5) blesků. Pátek nic, včera nic, dneska nic :( . Čt, pá a včera jsem sice viděl přes den pár celkem hezkých Cb ale většinou neaktivních nebo hodně daleko (takže blesky vzhledem k denní době jsem neviděl žádné).
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Video, které jsem pořídil fotoaparátem, při přechodu první bouřky, na které spadlo 14 mm a objevily se v ní kroupy
http://www.uloz.cz/show/file/63843-P5180006.avi
jestliže budete mít problémy s přehráváním tak napište
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“