Bouřky 14.5.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Právě pozoruji západně od Prahy mohutné Cb. Mohlo by nám tu s toho něco kápnout... :D
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Ondris píše:Právě pozoruji západně od Prahy mohutné Cb. Mohlo by nám tu s toho něco kápnout... :D
Fotit... je li čím :-)
Uživatelský avatar
Michal Koupý
Příspěvky: 113
Registrován: 23 črc 2007 05:03
Bydliště: Blansko, 290 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

-
Naposledy upravil(a) Michal Koupý dne 03 zář 2008 02:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

V Prostějově bouřka s lijákem, Přerov 5 kapek a bez hromů a blesků :evil: . Všechny buňky jdou letos (kromě Emmy) mimo město a nevím, čím to je. Asi si to brzy vynahradíme nějakou supercelou...

Bouřka v Praze a okolí vypadá podle radaru dobře, v Brandýsku asi měli kluci co dělat...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Koukal jsem na radar a v cca 17 hodin CEST tam byl náznak bow echa při cestě z vysočiny na moravu... Jinak na Olomoucku nic. Jižně to vypadalo nadějně, ale rozpadlo se to a v Olomouci jen pršelo a tady ani to...
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Lukáš Ronge píše:
Ondris píše:Právě pozoruji západně od Prahy mohutné Cb. Mohlo by nám tu s toho něco kápnout... :D
Fotit... je li čím :-)
Foto mám ale jsem neuvěřitelný smolař! :D Rozhodl jsem se pro výjezd na kole do Sobína, kde už nejsou paneláky atd. kde jsem měl bouřku na dlani ,ale zjistil jsem, že nemám kartu ve foťku. Málem mě kleplo!!! Vrátit se pro ní nebyl dobrý nápad, protože jižní jádro bouřky bylo příliš blízko. Zajel jsem k babičče kde jsem udělal alespoň fotku mobilem 2 mpx... takže něco málo posat můžu. ;)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Římský píše:Koukal jsem na radar a v cca 17 hodin CEST tam byl náznak bow echa při cestě z vysočiny na moravu...
Kde přesně to bylo? Já nic nevidím.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Ondris píše:
Lukáš Ronge píše:
Ondris píše:Právě pozoruji západně od Prahy mohutné Cb. Mohlo by nám tu s toho něco kápnout... :D
Fotit... je li čím :-)
Foto mám ale jsem neuvěřitelný smolař! :D Rozhodl jsem se pro výjezd na kole do Sobína, kde už nejsou paneláky atd. kde jsem měl bouřku na dlani ,ale zjistil jsem, že nemám kartu ve foťku. Málem mě kleplo!!! Vrátit se pro ní nebyl dobrý nápad, protože jižní jádro bouřky bylo příliš blízko. Zajel jsem k babičče kde jsem udělal alespoň fotku mobilem 2 mpx... takže něco málo posat můžu. ;)
Nejseš, jsou i horší případy. Když jsem měl svuj první foťák - analogovej s ručnim přetáčenim, tak sem fotil celej rok bez filmu. :D Pak sem se postupně začínal divit že se tam vejde nějak hodně fotek, tak jsem se podival dovnitř a trefil mně šlak :o Film nebyl nasazenej!
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Tomáš Římský píše:Koukal jsem na radar a v cca 17 hodin CEST tam byl náznak bow echa při cestě z vysočiny na moravu...
Kde přesně to bylo? Já nic nevidím.
Radarový snímek z 14.5.2008 14:30 UT, na samých východních hranicích Českomoravské Vrchoviny, čtyři jádra seřazeny do oblouku... Psal jsem že náznak, nevydrželo to ani půl hodiny. Mít tak snímky po 10 minutách ;)
Uživatelský avatar
goldy
Příspěvky: 175
Registrován: 30 zář 2007 22:20
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Hm a v Pardubicích zas nic. Já jsem se letos ještě s žádnou jarní bouřkou nepotkal :evil: . Když nepočitám Emmu, ale ta byla ještě zimní.. Uvidíme, co zítra, skywarn vydal slibně vypadající předpoveď..
Moje fotoúlovky na http://goldy82.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak jsme s Mirkem vyrazili taky na výjezd, ale bohužel bez úspěchu. Zvolili jsme špatnou strategii a místo jízdy na naše osvědčené místo na Rovinách, jsme chtěli jet bouři trochu víc naproti. Jenže jsme dlouho nemohli najít vhodné místo na focení, a tak nám ty nejlepší blesky unikly. Bohužel. Pár pěkných jsme sice viděli, ale jen za jízdy.
Takže co z toho vyplývá? Jezdíte-li za bouřkami po vašem okolí, snažte si rozmyslet včas co nejlepší plán výjezdu. Raději volte prověřená místa, než abyste na poslední chvíli hledali nějaké místo s výhledem. Někdy to vyjde, ale někdy taky ne. Samozřejmě záleží, co máte v úmyslu. chcete-li se jen kochat pohledem na bouřku, tak je to celkem jedno, ale chcete-li fotit, natáčet nebo timelapsovat, včasný výběr vhodného místa je nezbytný - jednak s ohledem na vývoj a postup bouře a především pak na vlastní bezpečnost.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Nuz vcera som cestoval zo Zdaru nad Sazavou do Brna a celkovo sme prechadzali cez 4 burkove bunky, vacsina z nich organizovana do multicely. V jednej bunke boli velmi pekne CG- blesky a padali z nej asi 5 mm krupy, fukal dost silny vietor a prsalo ze viditelnost spadla na priblizne 200 metrov v jednom okamihu. Ostatne burky take vyrazne neboli a mali vacsinou len par bleskov a husty dazd. ;)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

mno tak včera o5 bouřky kolem u nás jen pár kapek :roll: prakticky to stálo na místě až později se to sunulo cca na JV
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“