Bouřka 4.5.2008 u Brandýska

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale pro tyto dny bylo zlomeno kouzlo Brandýského oka a opět jsme tu měli bouřku!!! Sice slaboučkou, ale bylo to hezký Obrázek. Fotky i timelapse mám. Možná by mohl být i krátkej článeček, uvidím. Bouřka u Brandýska je přeci jen vzácnost Obrázek.
bleskosvod
Příspěvky: 356
Registrován: 12 čer 2007 18:28
Bydliště: Praha 6-Ruzyně, Lomnice nad Popelkou

Jan Drahokoupil píše:Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale pro tyto dny bylo zlomeno kouzlo Brandýského oka a opět jsme tu měli bouřku!!! Sice slaboučkou, ale bylo to hezký Obrázek. Fotky i timelapse mám. Možná by mohl být i krátkej článeček, uvidím. Bouřka u Brandýska je přeci jen vzácnost Obrázek.


Tahle bouřka se vynořila z "čista a jasna".Hodinu a pul před tím ,sem se z postele díval ven a viděl sem modré nebe.Potom mě probudil docela silný vítr.Mě spíš přišlo,že byla docela silná.
V Praze 6 se projevila bleskově víc,než právě bouřka z druhého května.
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re:Drahoš
No vzhladom na to, ze to bola jedina burka siroko daleko a dost zazracne vytvorena vzhladom na podmienky ake panovali ( vystupy z 12 a 18Z z Prahy naznacovali len velmi slabu instabilitu pre oba terminy), tak si myslim, ze tentokrat by sme museli Vasu oblast premenovat na Brandýnský búrkový magnet.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Je "Brandýské oko" nějak doloženo statisticky? Tady taky mám pocit, že Přerov je "bouřková díra", ale to říkají téměř všichni, co bouřky vyhlíží...V roce 2007 tu bylo 28 dní s bouřkou (nadprůměr), ale drtivá většina byly bouřky vzdálené.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Je "Brandýské oko" nějak doloženo statisticky? Tady taky mám pocit, že Přerov je "bouřková díra", ale to říkají téměř všichni, co bouřky vyhlíží...V roce 2007 tu bylo 28 dní s bouřkou (nadprůměr), ale drtivá většina byly bouřky vzdálené.
Mohu-li vycházet z Atlasu podnebí Česka, tak ano. V mapce je tam to "oko" pěkně zakreslené Obrázek a průměrně to tedy vychází pro naší lokalitu 21 a méně bouřek za rok.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No na nás to tentokráte udělalo dlouhej nos, ale bylo to o chlup. Stejně ale dobře, že se takle nečekaně blízko nás něco objevilo.
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem nakonec ten článeček vytvořil. Není to žádnej zázrak, ale prostě se mi nějak chtělo se podělit o malý ale pěkný zážitek. Obrázek
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Heh tak já to měl hodně podobně, naštěstí mám televizi v jednom pokoji s oknem na východ, takže jsem si vychutnal obojí... Obrázek
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Jan Drahokoupil píše:
gerykm píše:Je "Brandýské oko" nějak doloženo statisticky? Tady taky mám pocit, že Přerov je "bouřková díra", ale to říkají téměř všichni, co bouřky vyhlíží...V roce 2007 tu bylo 28 dní s bouřkou (nadprůměr), ale drtivá většina byly bouřky vzdálené.
Mohu-li vycházet z Atlasu podnebí Česka, tak ano. V mapce je tam to "oko" pěkně zakreslené Obrázek a průměrně to tedy vychází pro naší lokalitu 21 a méně bouřek za rok.



mno tak já si budu taky stěžovat na okno a dokonce z celé ČR asi nejvýraznější vůči nejbližšímu okolí Obrázek to by do toho člověk kopnul ... loni jsme to naštěstí porušili a měli jak koukám cca 200% normálu Obrázek snad budem letos pokračovat, rozjeto to zrovna špatně nemáme. I když poslední dny zas zdechne kde co, viz dnes, prostě to sem od SV nedojde Obrázek
Uživatelský avatar
Ondris
Příspěvky: 542
Registrován: 25 čer 2007 15:25
Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

V Praze ted slejvák a zatim asi 3 blesky s toho jeden uplně excelentní CG. Vypadá to, že silnější jádro je momentálně někde směr Brandýsek. :-)
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“