Bouřky 25.4.2008

Vše co se týká o zpozorovaných jevech v roce 2008.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Konečně jsem se dočkal
Severní cela – elektricky aktivnější, intenzita blesků cca po půlminutě, byla zpočátku mohutnější a postupovala na jihovýchod. Po příchodu nad Větřkovské údolí se pozvolna rozpadala, elektrická aktivita skončila po půl šesté. Srážky zasáhly pouze okrajově. Celkově neměřitelné

Východní cela – vznikla o něco později, nezávisle na severní cele, ale kolem 17:45 se začaly propojovat přímo nad Větřkovicemi. Tato cela vznikla blíže Větřkovicím, zdálo se jako by postupovala na jih, ale poté se stočila a směřovala přímo na nás.Srážky přišly ve třech vlnách, přičemž na čele těchto vln byly nárazy větru do 15 m/s. Elektricky byla o něco slabší. Intenzita blesků byla cca jedna minuta. Elektrická aktivita skončila okolo šesté. Srážky 6 mm

Jižní cela – elektrická aktivita začala kolem půl sedmé a skončila před sedmou hodinou.

Západně od nás a na jih od severní cely rostl Cb, na něm se krátce vytvořil wall cloud,který se po cca 5 minutách rozpadl. Tento Cb o něco později zanikl.

Foto ze včerejška
http://dobrmanek.rajce.idnes.cz/bourky_25_dubna_2008/" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil(a) dobrmanek dne 26 dub 2008 15:11, celkem upraveno 1 x.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Wall cloud by mal trvat aspon takych 10-20 minut...pozor na terminologiu. Znizeniny rozlicneho druhu su na burkach pomerne caste, ved zoberme si, ze vzduch vytekajuci z burky je spravidla vlhsi a pri jeho spatnom nasavani do oblaku zakladna na tom mieste padne dolu.
Wall cloud by mal vykazovat silne vertikalne/horizontalne pohyby alebo rotaciu.
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak od SSZ se blíží jakási buňka. myslel jsem že to bude jen silnější déšť, ale před chvílí se v ní objevila elektrická aktivita, tak jsem zvědavej...
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

mno na V to už bouří snad něco bude i u nás Obrázek i když šance je spíš nulová :(
Uživatelský avatar
Tomas Pucik
Člen AMS
Příspěvky: 470
Registrován: 02 čer 2007 12:57
Bydliště: Poprad, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Brno: presli cez nas zhruba 2 bunky, dalsie dve su na juhu. 2 krat silny dazd s krupami. Videl som zhruba tak 20 bleskov, hlavne CC ale aj nejake CG. Teraz stale hrmi na juhu.
Na radare nic moc ale prva bunka mala 56dBz pri zemi, tato dala najvacsie krupy az ku 10 mm.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Tomas Pucik píše:Wall cloud by mal trvat aspon takych 10-20 minut...pozor na terminologiu. Znizeniny rozlicneho druhu su na burkach pomerne caste, ved zoberme si, ze vzduch vytekajuci z burky je spravidla vlhsi a pri jeho spatnom nasavani do oblaku zakladna na tom mieste padne dolu.
Wall cloud by mal vykazovat silne vertikalne/horizontalne pohyby alebo rotaciu.
Napsal jsem to špatně, za to se omlouvámObrázek. Spíš jsem měl napsat, že doba mého pozorování byla cca 5 minut, i když čas utíká rychle, takže to mohlo být klidně o mnoho déle. V průběhu odpoledne narůstala kupovitá oblačnost, ale nebyla vertikálně nikterak mohutná. Tak jsem přestal danou oblačnost sledovat a byl jsem doma. Potom mě matka oznámila, že na severu hřmí, tak jsem šel ven zkontrolovat situaci a wall cloud již byl vytvořen. Měl jsem více sledovat čas a oblačnost. Jsem přesvědčen, že to byl wall cloud. Navíc se zdálo jako by z wall cloudu vyčouhla nálevka, jenže v ten okamžik jsem u sebe neměl fotoaparát. Rotace na wall cloudu mohla nějaká být, ale nebyla nikterak silná.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Někdo se má... V okolí Přerova včera ani dnes žádná přeháňka natož bouřka Obrázek a stále je tu dubnová srážková "díra" v pásu od Kroměříže po Přerov, přitom v okolí je srážek nadprůměr. Ach jo...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Pozorování v roce 2008“