Trafo na blesky z burky OMG

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
zmarek20
Příspěvky: 27
Registrován: 12 dub 2009 20:44

zda sa mi to divne chytit taky velky potencial , no ja nebudem chytat :lol: . uz sa niekto o to pokusal alebo spravil navrh na mega elektraren . Na treba velky trafak a hlavne vela inych veci . usmernit to napatie . zrejme cez kondezatory . Ak hej clanok .

Zda sa mi to divne ,ze by sa nam podarilo chytit blesk z burkoveho mracna ,previest ho do spotreby , je to obrovske mnoztvo energie , ktora by sla nejako skrotit :D . No uvidime
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

No pokud si pamatuju, tak jsme se učili, že ta energie neni zas tak závratná, protože obrovský proud i napětí trvají jen tisíciny vteřiny. V nějakém časopise jsem zase jednou čet, že nějaký "superblesk" (na příslušný fotce byl obyčejný rozvětvený blesk) má prý takovou energii, že by mohlo celé město svítit celý rok. No to asi taky nebude pravda. Ta je myslim někde mezi, protože energie hromu, který je slyšet do okruhu 50 km nebude k zahození. K tomu ještě energie potřebná k zahřátí 1000 m3 v kanálu blesku na teplotu možná tisíce stupňů...
Qw3Rtzui0p
Příspěvky: 154
Registrován: 09 čer 2009 17:13
Bydliště: Slavkov u Brna

Amerika píše:No pokud si pamatuju, tak jsme se učili, že ta energie neni zas tak závratná, protože obrovský proud i napětí trvají jen tisíciny vteřiny. V nějakém časopise jsem zase jednou čet, že nějaký "superblesk" (na příslušný fotce byl obyčejný rozvětvený blesk) má prý takovou energii, že by mohlo celé město svítit celý rok. No to asi taky nebude pravda. Ta je myslim někde mezi, protože energie hromu, který je slyšet do okruhu 50 km nebude k zahození. K tomu ještě energie potřebná k zahřátí 1000 m3 v kanálu blesku na teplotu možná tisíce stupňů...
no nevim jakej kondenzator a popr dalsi elektro soucastky by ti vydrzeli takhle obrovskej nabijeci proud a napeti,protoze to dielektrikum v kondenzatoru ma taky svoje maximalni dovoleny napeti a myslim si ze bys to asi uvaril,jinak nedokazu posoudit,studuju slaboproud
zmarek20
Příspěvky: 27
Registrován: 12 dub 2009 20:44

TAKE velke asi ako auto? alebo ako trajekt

----

no nevim jakej kondenzator a popr dalsi elektro soucastky by ti vydrzeli takhle obrovskej nabijeci proud a napeti,protoze to dielektrikum v kondenzatoru ma taky svoje maximalni dovoleny napeti a myslim si ze bys to asi uvaril,jinak nedokazu posoudit,studuju slaboproud

-> spojil by som 10,000,000 kondezatorov do serie a mozna by to prezili :o
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“