Změnit velikost textu   Verze pro tisk

Mediální výroky

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.

Mediální výroky

Příspěvekod Tomáš Psika » 08 dub 2009, 13:18:05

Zakládám toto téma pro všechny, kterým není lhostejné zveřejňování různých pochybných výroků či úplných nesmyslů v médiích. Zde by se měly různé fantazijní představy často jen neznalých novinářů a mediálních "expertů" podrobovat kritice a uvádět na pravou míru.
Tomáš Psika

Re: Mediální výroky

Příspěvekod dobrmanek » 11 dub 2009, 17:18:53

Dnes ráno jsem poslouchal několik rozhlasových stanic (F1, Radiožurnál, Evropu 2). Předpověď na dnešek byla zhruba u všech stéjná. Jasno, jen na SV při zvětšené oblačnosti ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Jelikož předpokládám, že ležím na dálném SV, i když tady jsou členové až z Třince apod, tak jsem něco očekával, poté když jsem přišel domů a podíval se na modely, tak jsem se jen usmál.

Po celý dne, kdy jsem byl venku, jsem nespatřil žádný mrak, který by vydržel délé než 1 minutu. Jak se cu rychle vytvořil, tak ještě rychleji se rozpustil natož, aby probíhala nějaká konvekce
Předpověď Evropy 2 z dnešního rána na zítřek pro SV : Místy bouřky
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
dobrmanek

Příspěvekod Amerika » 11 dub 2009, 18:48:45

Zejména předpověď počasí na F1 bych vůbec neposlouchal. Mám na stole dálkový ovládání, takže každý blbý řeči rovnou přepínám. Co se týče počasí, tak už jen ten slogan "nejlepší počasí na F1" nasvědčuje tomu, že nejde o správnou předpověď, ale o předpověď hezkého počasí za každou cenu. :D A i ve skutečnosti jim to tak "vychází". Předpověď počasí na komerčních rádiích je vždycky úmyslně zkreslená, protože se předpokládá, že na hezká slova si rádio získá víc posluchačů. :?
Z rádia většinou moc dobré předpovědi slyšet nejde, pokud se nejedná přímo o vstup meteorologa, protože se všechno zjednodušuje nebo úmyslně překrucuje. Typický je třeba místo deště říct přeháňky. Taky si třeba všímám, že když je na některý den špatná předpověď, tak se do poslední chvíle vůbec nezmiňuje.
Co se týče televizí, tak si myslim, že nejmíň zkreslená je předpověď na ČT1 a zároveň je nejvýstižnější a nejúplnější.
Ostatní předpovědi jsou spíš módní přehlídky počasí je jen kulisa. A o meteoroložce Dáše z Novy už tady snad bylo řečeno dost...
Amerika

Příspěvekod Michal Geryk » 11 dub 2009, 19:01:35

Bohužel i na ČT bývá předpověď občas komolená a na teletextu ČT zkrácená a zkreslená. ČHMÚ poskytuje veřejnosti na svých stránkách pouze předpověď na dnešek a zítřek a tak oficiální přesnou verzi předpovědi od ČHMÚ na více dní dopředu se nikde zadarmo nedovíme.

Já si raději dělám svoji vlastní předpověď a na média téměř vůbec nekoukám... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Michal Geryk
Člen AMS o.s.

Příspěvekod Tomáš Psika » 11 dub 2009, 20:38:56

Michal Geryk píše:Bohužel i na ČT bývá předpověď občas komolená a na teletextu ČT zkrácená a zkreslená.

Pravda, na teletextu nebývá předpověď příliš vyčerpávající. Ale předpověď ČT je v našich končinách asi jedinou, při které mi během relace nestoupne krevní tlak :) . Na ostatních televizích je to skutečně jen o přehlídce modelek. To mi kolikrát nestoupne jen krevní tlak :D . Ovšem s výjimkou televize Barrandov :lol: .
Michal Geryk píše:Já si raději dělám svoji vlastní předpověď a na média téměř vůbec nekoukám... :?

Přesně můj přístup. Hádám totiž, že mnou oblíbené předpovědi ESTOFEXu se do médií jen tak nedostanou :D . Nově začínám sledovat i předpovědi Skywarnu, na které jsem se dříve díval jen tehdy, pokud na ně někdo ve fóru odkázal. A vlastně přemýšlím, že bych případně také přiložil ruku k dílu.
Tomáš Psika

Příspěvekod Tomas Pucik » 11 dub 2009, 20:54:39

Tomáš Psika píše:
Michal Geryk píše:Bohužel i na ČT bývá předpověď občas komolená a na teletextu ČT zkrácená a zkreslená.

Pravda, na teletextu nebývá předpověď příliš vyčerpávající. Ale předpověď ČT je v našich končinách asi jedinou, při které mi během relace nestoupne krevní tlak :) . Na ostatních televizích je to skutečně jen o přehlídce modelek. To mi kolikrát nestoupne jen krevní tlak :D . Ovšem s výjimkou televize Barrandov :lol: .
Michal Geryk píše:Já si raději dělám svoji vlastní předpověď a na média téměř vůbec nekoukám... :?

Přesně můj přístup. Hádám totiž, že mnou oblíbené předpovědi ESTOFEXu se do médií jen tak nedostanou :D . Nově začínám sledovat i předpovědi Skywarnu, na které jsem se dříve díval jen tehdy, pokud na ně někdo ve fóru odkázal. A vlastně přemýšlím, že bych případně také přiložil ruku k dílu.

Myslim, ze za skywarn mozem povedat, ze by sme boli velmi radi :-). Takze pokojne sa ozvi...

Inak, k tym predpovediam... nevie niekto aka bola predpoved priamo zo stranok CHMU na tie dni? Myslim, ze rozhlasove stanice by si tie "prehanky a burky" same nevymysleli...
Tomas Pucik
Člen AMS o.s.

Příspěvekod dobrmanek » 12 dub 2009, 06:06:34

Přepověď z Radiožurnálu pocházi vždy z CHMI. Komerční stanice berou předpovědi z od slečny Dáši z Meteopressu :roll: :lol: . Na obranu Radiožurnálu potažmo CHMI musím říct, že ráno, když jsem se díval na of. předpověď z CHMI kolem 7:30, tak tam byly uvedeny na SV jen ojedinělé přeháňky.
dobrmanek

Příspěvekod storm_ice » 12 dub 2009, 10:41:44

Michal Geryk píše:Bohužel i na ČT bývá předpověď občas komolená a na teletextu ČT zkrácená a zkreslená. ČHMÚ poskytuje veřejnosti na svých stránkách pouze předpověď na dnešek a zítřek a tak oficiální přesnou verzi předpovědi od ČHMÚ na více dní dopředu se nikde zadarmo nedovíme.

Já si raději dělám svoji vlastní předpověď a na média téměř vůbec nekoukám... :?

asi tak nějak ... počasí vidim tak 3x do roka a ani mi to nechybí ;)
storm_ice

Příspěvekod dobrmanek » 22 dub 2009, 06:00:18

Dnes jsem opět poslouchal předpověď na několika stanicích a celkem mne dostal výraz západní Morava z předpovědi na ČRo 1. Ja tak nějak nevím co si pod tím pojmem mám představit. Já žiji v domění, že Morava je severní, střední a jižní :!:
dobrmanek

Příspěvekod Štěpán Krejsek » 22 dub 2009, 08:02:56

dobrmanek píše:Dnes jsem opět poslouchal předpověď na několika stanicích a celkem mne dostal výraz západní Morava z předpovědi na ČRo 1. Ja tak nějak nevím co si pod tím pojmem mám představit. Já žiji v domění, že Morava je severní, střední a jižní :!:

Západní Morava je Moravská část Českomoravské vrchoviny. Já se s tímto termínem setkal již několikrát, i když ne v předpovědích počasí.
Štěpán Krejsek

Příspěvekod Tomáš Prouza » 22 dub 2009, 08:05:28

dobrmanek píše:Dnes jsem opět poslouchal předpověď na několika stanicích a celkem mne dostal výraz západní Morava z předpovědi na ČRo 1. Ja tak nějak nevím co si pod tím pojmem mám představit. Já žiji v domění, že Morava je severní, střední a jižní :!:

http://encyklopedie.seznam.cz/heslo/180590-velka-morava - podívej se na tu mapu, západní Morava jsou přece Čechy :rofl:

Edit: A jen mimochodem, současné počasí už se objevilo v místech, kde jindy kralují naši politici (Právo 22.4.2009)

Obrázek
Tomáš Prouza
Administrátor

Příspěvekod dobrmanek » 22 dub 2009, 14:10:08

Štěpán Krejsek: Je mi jasné co tím bylo myšleno, ale tento terminus technicus, slyším opravdu prvně. U Čech je to pochopitelné, ale u Moravy? Ta je nějaká malá a co čert nechce tak ještě na té Moravě vysí nějaké pitomé Slezsko. A poslouchat východní Slezsko, či jižní Slezsko apod to by byla síla :lol:
Tomáš Prouza: jo jo asi to začnu používat :lol:
Nechci zbytečně moc provokovat naše východní bratry, ale horná země taky nezní špatně (hlavně se neurazte). Dokaži si představit, že by to nějaký moderátor dokázal použít vůči Slovensku.
dobrmanek

Příspěvekod Tomáš Prouza » 27 dub 2009, 06:49:26

http://zpravy.idnes.cz/vitr-na-vysocine ... domaci_cen - pusťte si tu videoreportáž. Kupodivu tentokrát nezaměřujte pozornost na Honsovou, ale na větu, která zazní hned po tom, co skončí rozhovor s ní... :tmi:
Tomáš Prouza
Administrátor

Příspěvekod Michal Geryk » 27 dub 2009, 07:14:27

Tomáš Prouza píše:http://zpravy.idnes.cz/vitr-na-vysocine-dosahl-120-kilometru-strhaval-stromy-i-plechy-puo-/domaci.asp?c=A090426_160633_domaci_cen - pusťte si tu videoreportáž. Kupodivu tentokrát nezaměřujte pozornost na Honsovou, ale na větu, která zazní hned po tom, co skončí rozhovor s ní... :tmi:

Myslím, že v tomto případě jde o přeřeknutí a ne neznalost (záměna větru za déšť). Ale u novinářů je všechno možné... ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Michal Geryk
Člen AMS o.s.

Příspěvekod Tomáš Prouza » 27 dub 2009, 07:16:45

No to já si taky myslím, že jde o přeřeknutí, ale ta kombinace je docela drsná :twisted:
Tomáš Prouza
Administrátor

Re: Silný déšť/bouřky 11.5.2009

Příspěvekod meteo.estranky.sk » 11 kvě 2009, 19:09:30

V Krušných Horách bolo minitornádo! http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-cec ... rnado.html
A foto je od StormenCounter.com
meteo.estranky.sk

Příspěvekod Amerika » 11 kvě 2009, 19:37:31

meteo.estranky.sk píše:V Krušných Horách bolo minitornádo! http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-cec ... rnado.html

Žádné tornádo ani minitornádo tam nevidím. :? :? :?:
Mám dojem ža to je zas nějaký nesmysl Novy. Ale fotka je to pěkná :D

Jinak u nás začíná znovu trochu pršet.
Amerika

Příspěvekod Štěpán Krejsek » 11 kvě 2009, 19:44:44

Amerika píše:
meteo.estranky.sk píše:V Krušných Horách bolo minitornádo! http://tvnoviny.sk/spravy/svet/foto-cec ... rnado.html

Klasický shelf cloud, a to je ještě otázka, kde tu fotku splašili.
Štěpán Krejsek

Příspěvekod Jardis » 11 kvě 2009, 19:45:58

Amerika píše:

Originál zprávy je tady

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/kra ... roupy.html

"minitornádem" nazvali redaktoři Novy húlavu
a z kamery ČHMÚ je tam pak reálnější záběr
Jardis

Příspěvekod Mara » 11 kvě 2009, 19:52:14

No dnes jsem slovo hulava znova taky zaslechl v TV ale mam hadavou tak jsem jen prošel a dělal, že mě to nezajma...Co je to?
Jardis píše:
Amerika píše:

Originál zprávy je tady

Mara

Příspěvekod Ondris » 11 kvě 2009, 19:56:41

Jardis píše:
Amerika píše:

Originál zprávy je tady

A ta fotka je od Marcela Vanžury z bouřky 21.6.2007 :lol: :lol: :lol:
Ondris

Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Příspěvekod Mara » 11 kvě 2009, 20:00:12

No ale nevim tornádo, ať už mini, by mělo byt minimalně F0, nebo se počita i i do minusu... :)
Mara

Příspěvekod Ondris » 11 kvě 2009, 20:02:15

Mara píše:No ale nevim tornádo, ať už mini, by mělo byt minimalně F0, nebo se počita i i do minusu... :)

Neřešte hlouposti, nova si zase vymyslela nějaký blábol... :puke:
Ondris

Bydliště: Praha 6 - Řepy (360 m n.m.) / Opařany - okr. Tábor (460 m n.m.)

Příspěvekod Jan Drahokoupil » 11 kvě 2009, 20:17:48

Jardis píše:Originál zprávy je tady

Větší slátaninu jsem dlouho neviděl. Jen nevím, jestli je to k smíchu nebo k pláči.

Tohle mě dostalo nejvíc :lol: :
Húlava tu vzniká kvůli zdejšímu reliéfu krajiny, nad níž se v určitém úhlu roztočí a rozhučí černý mrak

Tuhle terminologii jsme ještě nepoužili při výjezdech a to jsme húlav viděli už docela dost. Inu člověk se stále učí něčemu novému. :lol:
Jan Drahokoupil
Administrátor

Příspěvekod PrantlD » 11 kvě 2009, 20:25:53

To o čem Nova mluví je páteční bouřka, která se tuším kolem 18:00 přes sever Karlovarského kraje přehnala a pokračovala dále na východ. U Prahy se spojila s druhou bouřkou, která byla jižněji.

Húlava se obecně bere jako rychle se pohybující temný oblak s prudkými nárazy větru. Nemusí být nutně vázaná na bouřku.

Obrázek
Kamera ČHMÚ

----

Něco o těch dnešních bouřkách na Slovensku:
Prietrž mračien v Žiline: Padali krúpy, aké tam ešte nevideli!
Naposledy upravil PrantlD dne 11 kvě 2009, 20:38:35, celkově upraveno 4
PrantlD

Další

Zpět na Volná diskuze