Kniha o bouřkách

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Prosím všechny, kteří mají co společného s připravovanou knížkou, aby se toto řešilo zde.

Zatím asi toto. Berte to čistě orientačně, skutečnost může být hodně odlišná odlišná.
tvrdší obálka, 200 stran, 1000ks, černobílý vnitřek i obálka něco mezi 50-100 kč za kus

Snad se tady ten dotyčný ozve :) a upřesní tyto ceny, ale předpokládám, že se to nebude řešit takto veřejně. Takže je třeba, aby vyvinula aktivitu také druhá strana, jestli bude mít zájem .............................
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
MartinCZ

Zdravim, Dobrmanek Zbynek me pozadal o radu pri tisku knihy. Delam vetsinou v ramci reklamy letaky, brozury a casopisy, ale kniha neni samozrejme problem. Rad budu napomocen a v pripade realizace se muzeme domluvit na nejakych oboustranne vyhodnych podminkach.

Poptam tiskarenskou cenu (at mame orientacni cenu na zacatek), ale na to potrebuju nejakou pevnejsi rozvahu.

Cena by mela byt u standardniho tisku kde nezalezi na kvalite fotografii (tedy 80g ofset, barevnost 1/1) pri 1000ks, 200 str. a 300g obalce kolem 40 - 60,-Kc za kus bez dph. Ale to strilim od pasu, pobavte se tady tom a pokud bude zajem, poptam cenu presne.

Pokud bychom sli do realizace, muzete ode mne cekat pomoc pri sazbe, DTP a zarizovani nejlevnejsiho tisku. Naopak, neumim distribuci do knihkupectvi. Tady musite zvazit, zda si s distribuci vystacite sami + internet.

Mejte se

Martin Petrasek
www.petrasek.info
martin /@/ petrasek.info
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

50 za kus by dal asi každý, ale 1000 kusů se mezi členy ASS neprodá. Chtělo by to spolupracovat s knihkupecvím. Prodalo by se toho pak myslim i víc než 1000 kusů.
Skoro-jasno nevim kolik kusů byl náklad, ale bylo to rozebraný snad za pár měsíců. Tam byla ale reklama tim, že to jsou známé tváře a taky dobrá grafická úprava. Na fotky a jejich kvalitu by se vyplatilo zde připlatit, hlavně nějaký pořádný fotky na obálce.
Uživatelský avatar
dobrmanek
Příspěvky: 746
Registrován: 23 čer 2007 09:56
Bydliště: Větřkovice, 480 m.n.m, okres Opava

Amerika píše:50 za kus by dal asi každý, ale 1000 kusů se mezi členy ASS neprodá. Chtělo by to spolupracovat s knihkupecvím. Prodalo by se toho pak myslim i víc než 1000 kusů.
Skoro-jasno nevim kolik kusů byl náklad, ale bylo to rozebraný snad za pár měsíců. Tam byla ale reklama tim, že to jsou známé tváře a taky dobrá grafická úprava. Na fotky a jejich kvalitu by se vyplatilo zde připlatit, hlavně nějaký pořádný fotky na obálce.
Pokud by byla tato kniha uvedena na úvodní stránce bourky.com a pokud by se o této knížce zmínilo i CHMI, což není nereálné (David určitě zapracuje :) ), tak si myslím, že tato kniha by byla v nákladu 1000 ks rozebrána do třech měsíců. Důležité je vydat ji ve správnou dobu, to znamená před začátkem bouřkové sezóny, kdy bývá největší hlad po něčem takovém.

Já osobně bych za takovou knížku dal 300 kč bez váhání, něco takového tady prostě chybí.

Není ani tak důležité co bych chtěl já, ale v daném případě, co bude chtít David a spol.
Ze Slezska Vás zdraví Zbyněk Černoch
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Když vidím ty davy kupců, tak doufám, že zbyde i na mě.
Uživatelský avatar
Monika
Příspěvky: 79
Registrován: 04 črc 2008 11:09
Bydliště: Praha 4, kousek od Novodvorské a občas Budějovická
Kontaktovat uživatele:

Ditribuce je ale trošku problém. Distributoři chtějí i víc, než 100% ceny (někdy i 400%) za 1 ks knihy, takže tím hrozně vzrostou náklady a knihkupectví knihu od nikoho jiného nevezmou, protože pak jim distributoři přestanou dodávat zboží. Je to jednoduše řečeno mafie. Tisk stojí třeba 50,- Kč 1 ks knihy, distributor si vezme 150,- a na autora (investora) zbude tak kačka za 1 výtisk. :D
Takže distribuci jedině pomocí reklamy na netu, anebo si sehnat inzerenty, aby to zaplatila reklama.
Já do tohodle kdysi odmítla jít s povídkou. Radši ji mám nevydanou, doma v šuplíku, než platit distributora. ;)
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Já jsem taky tak trošku z oboru. Dřív, než jsem se zaměřil pouze na programování webů, jsem dělal DTP a knížek jsem nasázel hafo. Včetně precizních publikací pro Muzeum Umění v Ol. Ale o to nejde, mám taky známosti v oborech a dokonce jsem se zmínil o této knize starému známému co má nakladatelství. Nechce se mu do toho, protože to nevidí jako rentabilní (jasně on potřebuje vydělávat). Ale myslím že bych od něj mohl dostat nějaký know-how ohledně distribuce. To už pomalu přecházím k jinému kamarádovi co má v Ol knihkupectví. Sice se v poslední době specializuje na školy a velké vědecké instituce, kde se dá udat velké množství odborné literatury (všichni chtějí jen vydělat ;) ). Ale myslím že ani on mi nedá košem, když ho požádám o know-how... No prostě nabízím pomoc v rozsahu, co budou mé známosti dosahovat...
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Už je asi rok, co se mluvilo o nějaké knížce, kterou vytváří, zdá se mi, někdo z našich Tomášů :). Propásl jsem koupi již hotového produktu, nebo se tvorba pozastavila? Věřím totiž, že od vás bych se naučil nejvíc. 8-)
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“