Archivní radarová data

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Zdravím, zajímalo by mě, jestli je někde možnost podívat se na třeba i několik let stará rad. data. Konkrétně z 15.7. 2002. Díky.
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Můžete se zkusit obrátit na radarové oddělení ČHMÚ, kde existuje archív maximálních odrazivostí tuším od roku 1993 a od roku 2001 i v 1km rozlišení. Myslím si, že to ale nebude zadarmo.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Lukáš Ronge píše:Můžete se zkusit obrátit na radarové oddělení ČHMÚ, kde existuje archív maximálních odrazivostí tuším od roku 1993 a od roku 2001 i v 1km rozlišení. Myslím si, že to ale nebude zadarmo.
pokud by to byl jeden snímek (z jednoho dne třeba několik) a viděli by, že je to člověk který se zajímá o počasí, tak by to možná dali i zadarmo ... asi něco jiného kdyby o to požádala nějaká firma ... no stačí se na ně obrátit a hned bude jasno ;)
Uživatelský avatar
DukE
Příspěvky: 147
Registrován: 01 čer 2007 13:28
Bydliště: Brno - Staré Brno, 210 m. n. m.

Díky za rady, tak jsem tam napsal a odkázali mě na naši místní pobočku v Brně, tak uvidíme, co řeknou tam. Zatím se jeví celkem ochotně :)
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Dělal jsem úklid na webhostingu a při té příležitosti jsem přes síť zabackupoval archivní radarové snímky někdy asi od června, které se mi automaticky generují pro provoz stránky http://www.psika.cz/radar. Jsou to jak české radarové snímky (originály), tak zmenšené verze německého radaru. Jsou to dva TAR archivy, celkem něco přes 300 MB. Časem to totiž smažu, protože je nepotřebuji, proto se ptám, jestli by se to třeba někomu nehodilo. Pošlete kdyžtak konekt na nějaké FTPko, SSHčko atd., já mu to tam nějakou pomalou rychlostí nasypu :-) . Ideální by bylo, kdyby k tomu měli přístup všichni co budou mít zájem. Takže přednost mají zdejší admini. Udělám to jednou, maximálně dvakrát, protože mám jen lowendové asynchronní ADSLko, takže je to nadlouho a nechci si ucpat lajnu. Dobrou noc.

PS.: Nevím, jak je to s autorskými právy u snímků z německého radaru. Dle podmínek ČHMÚ by to u českých dat pro nekomerční účely neměl být problém, ale u dat z wetterspiegel.de si nejsem opravdu jistý. Wetterspiegel.de totiž asi není tak vstřícný jako třeba Wetterzentrale.de.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Tomáš Psika píše:Dělal jsem úklid na webhostingu a při té příležitosti jsem přes síť zabackupoval archivní radarové snímky někdy asi od června, které se mi automaticky generují pro provoz stránky http://www.psika.cz/radar. Jsou to jak české radarové snímky (originály), tak zmenšené verze německého radaru. Jsou to dva TAR archivy, celkem něco přes 300 MB. Časem to totiž smažu, protože je nepotřebuji, proto se ptám, jestli by se to třeba někomu nehodilo. Pošlete kdyžtak konekt na nějaké FTPko, SSHčko atd., já mu to tam nějakou pomalou rychlostí nasypu :-) . Ideální by bylo, kdyby k tomu měli přístup všichni co budou mít zájem. Takže přednost mají zdejší admini. Udělám to jednou, maximálně dvakrát, protože mám jen lowendové asynchronní ADSLko, takže je to nadlouho a nechci si ucpat lajnu. Dobrou noc.

PS.: Nevím, jak je to s autorskými právy u snímků z německého radaru. Dle podmínek ČHMÚ by to u českých dat pro nekomerční účely neměl být problém, ale u dat z wetterspiegel.de si nejsem opravdu jistý. Wetterspiegel.de totiž asi není tak vstřícný jako třeba Wetterzentrale.de.
od letošního června? :) bych se kouknul, jestli se mi nějakej snímek na web nehodí Obrázek, ale vzhledem k tomu jak to u nás bylo se srážkama, tak to tipuju tak na začátek července jen Obrázek
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:od letošního června? :) bych se kouknul, jestli se mi nějakej snímek na web nehodí Obrázek, ale vzhledem k tomu jak to u nás bylo se srážkama, tak to tipuju tak na začátek července jen Obrázek
Není problém. Nějak to případně podle datumu rozsekám a vytvořím přehlednou adresářovou strukturu. Ale kam to nasypat, aby k tomu víceméně měl každý v případě potřeby přístup? Já to nechci skladovat někde u sebe, protože mi může zase odejít disk (i když SSD) a bude po datech.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

tak já se schválně kouknu ... ale nejspíš to vidim opravdu jen na začátek července, já si sice tenkrát radar ukládal ale teď sem ho buď smazal nebo nějak šikovně uložil :oops: :lol:
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

storm_ice píše:tak já se schválně kouknu ... ale nejspíš to vidim opravdu jen na začátek července, já si sice tenkrát radar ukládal ale teď sem ho buď smazal nebo nějak šikovně uložil :oops: :lol:
Jelikož o uložení někam na vzdálený server není asi zájem, tak jsem u sebe dočasně nainstaloval nějaké FTPko a bude to přístupné zatím přes něj. Neručím ale za dostupnost. Rychlost downloadu jsem omezil na 5 KB/s. Takže kdo má nějakého FTP klienta, co umí pasivní mód, tak mi řekněte, pošlu mu parametry pro připojení. Tedy na Widlích lze použít třeba Total Commander atd.

Kecal jsem, když jsem říkal, že tam jsou jen zmenšeniny z německého radaru. Jsou tam původní průhledné obrázky z radaru. Také jsem tam přihodil obrázek pozadí, takže si to pak někdo může případně slepit s pozadím v nějakém bitmap editoru, aby to měl přesně jako na webu.

2storm_ice: Posílám ti soukromou cestou parametry pro připojení. Zkoušel jsem na to přistoupit zvenku a i přes online FTP klienta, s úspěchem, takže by snad neměl být problém.
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

oki zatim dik zkusim se na to zitra mrknout ;)
Tomáš Psika
Příspěvky: 346
Registrován: 17 črc 2008 17:12
Bydliště: Rakovnicko, 425 m. n. m.
Kontaktovat uživatele:

Zdravím, dělal jsem si pořádek v datech a uklidil jsem tak všechna archivní radarová data z ČHMÚ a Wetterspiegelu od května 2008 do června 2010 a zpřístupnil je přes FTP. Kdo bude mít případně zájem, tak mu na FTP zřídím účet a může sosat.

U německého radaru jsou uloženy jen průhledné GIFy bez pozadí. To je uloženo zvlášť v kořenové složce. Dá se snadno spojit v nějakém grafickém softwaru (Gimp, Photoshop, ...). Bude-li zájem, mohu vytvořit verze obrázků z německého radaru včetně tohoto pozadí.

Data jsou rozdělená chronologicky do složek podle lokálního času. Získání konkrétních dat je tedy velmi rychlé. Omezuji rychlost stahování na 5 KB/s pro všechny. Kdo bude chtít stahovat třeba snímky za několik týdnů, ať mi raději napíše a já mu konkrétní část zabalím a stáhne si to jiným kanálem (HTTP). Kdo bude sosat příliš a zatěžovat mi internetovou linku, tomu přístup bez předchozího upozornění zakážu.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“