Stránka 1 z 1

Nové tornádové stránky ČHMÚ/AMS

PříspěvekNapsal: 31 srp 2013, 12:12:39
od Tomáš Prouza
Ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem zahajuje Amatérská meteorologická společnost - o.s. od soboty 31. srpna 2013 ve 13:00 SELČ provoz nových tornádových stránek na adrese http://www.tornada-cz.cz. Tyto stránky nahrazují původní tornádový web pod doménou ČHMÚ. Stránky prošly totálním přepracováním, především designu, ale i obsahu. Ačkoliv je stále přístupná původní verze webu, byly zároveň všechny případy přepsány v novějším stylu, využity modernější zobrazovací postupy, zrušeny zastaralé pasáže, zkontrolována funkčnost odkazů a přidánoněkolik novějších i starších, doposud chybějících, případů.

Za rok 2013 zatím není vložen žádný případ (kromě tornáda v Krnově), protože letošní případy budou zpracovány a zveřejněny zpětně (podle databáze ESWD http://www.eswd.eu). Zároveň se na Vás obracíme se žádostí o poskytnutí snímků/svědectví týkajících se letošních případů - máte-li je k dispozici.

Předem děkujeme a doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit. Pokud případně narazíte na nějakou chybu, ať již obsahovou nebo funkční, též nám ji neváhejte sdělit.