Změnit velikost textu   Verze pro tisk

Meteostanice - kterou?

Vše co se nevešlo do jiných kategorií.

Meteostanice - kterou?

Příspěvekod Tonek » 29 říj 2011, 11:15:04

Zdravím, poradil by mi tady někdo s výběrem meteostanice? :)
Hlavní je cena do 1.000 Kč a bezdrátové čidlo ;)
Díval jsem se na Heurece a většina tam má strašné hodnocení, ale to asi taky odpovídá ceně :(
Buď problémy s připojením k čidlu nebo vadné kusy :|
Děkuji za každý tip ;)
Tonek

Re: Meteostanice - kterou?

Příspěvekod petrik.p.3 » 29 říj 2011, 17:30:52

Spíš bych to asi zkusil tady http://www.amaterskameteorologie.cz/for ... 765e9ff69e i když moc nevím, jestli Ti to bude něco platné u stanice do 1000kč.
http://www.pocasiznojmo.cz/
Základní lidskou slabostí je, že člověk nepředvídá bouři, když je pěkné počasí.(Niccolò Machiavelli )
Ze Znojma zdraví Petr
petrik.p.3

Příspěvekod Tonek » 29 říj 2011, 20:30:21

Zkusím něco pohledat a uvidím ;) díky za tip :)
Tonek

Příspěvekod DavidDizzer » 01 led 2012, 03:19:02

Přidám se k ostatním nebo alespoň do této diskuze i s mým dotazem. Velmi mě zaujala tato meteostanice: http://www.digi-home.cz/meteorologicka-stanice-garni-1080/ . Je to meteostanice s připojením k počítači a má dosah signálu okolo 70 - 100 metrů. Viz. podrobný popis meteostanice na odkaze.
Dotaz(y) zní takto:
1) Když je tohle meteostanice s připojením k PC, jak je to myšleno? Logicky je jasné, že se to připojí pomocí USB k počítači, ale jak se do počítače mohou ukládat data, když je počítač zrovna mimo provoz (tedy není zapnutý)?
2) Správná meteostanice by měla měřit teplotu ve 2 metrech a vítr v 10-ti metrech. Jak to tedy udělat, aby čidlo na teplotu bylo ve dvou metrech a měřič rychlosti i směru větru v deseti metrech. A nebo to lze vše dát prostě na ,,celkově 10-ti metrovou tyč" a nebo stačí jen dvoumetrová? (to byl dotaz spíše ohledně všech meteostanic obecně).

3) A toto už není ani tak dotaz než to, jak bych naplánoval připojení. Jelikož máme velkou zahradu, naplánoval jsem si meteostanici dát až úplně na konec naší zahrady. Ta je ale od místa umístění meteostanice až do mého pokoje v našem domě vzdálená 87 metrů. Tam se píše, že dosah signálu je od 70 do 100m (nebo tak přibližně). Ale o signál ani nejde.
Poradil mi kamarád, že existují "aktivní USB" kabely, které mohou být dlouhé např. 60m, ale i 400 metrů.
Takže plánuji, že bych koupil 2x60m nebo 1x400 metrů dlouhé aktivní USB kabely, které bych dal do nějaké ochrané "trubice, hadice", aby se to víceméně izolovalo od vody, mrazu a jiných věcí. To bych pak vedl podél naší zahrady až ke mně do pokoje.

Ptám se tedy na první dva dotazy, jak to vlastně je? :-)
Děkuji moc... nebo mi doporučujete úplně jinou meteostanici? Díky... :-)
DavidDizzer

Příspěvekod Sebastián Horváth » 22 led 2012, 20:26:52

Zdravim Vas , nevedeli by ste mi poradit niejaku dobru meteorologicku stanicu do 300€, ktora by mala pripojenie k PC a datalogger dostatocne velky? :) Este by som sa chcel opytat , ze ci datalogger s 1750 kapacitou je dostatocne velky ? :) Vopred dakujem za odpoved. :)
Sebastián Horváth

Příspěvekod Adelice » 01 pro 2012, 17:19:35

z vlastni zkusenosti muzu doporucit tuto a i cena je prijatelna. Myslela jsem si, ze je to k nicemu, ale manzel me premluvil a teda jsem hodne spokojena :)
Adelice

Příspěvekod DavidDizzer » 06 bře 2014, 21:54:32

Dobrý den všem :-)
Měl bych dotaz, zda někdo vlastní meteostanice typu: Garni 1080, WH 1080 či Viking 02041?
Doposud mi s touto meteostanicí (konkrétně WH 1080) není jasno několik věcí. :-)
Díky moc :)

p.s. Meteostanice typu Viking 02041, Garni a WH 1080 jsou stejné, akorát je prodává každý jiný výrobce :)
DavidDizzer

Příspěvekod kozap » 07 kvě 2017, 18:12:41

Hezký den. Chtěl bych se zeptat, jaké používá meteostanice a kterou byste případně doporučili z hlediska poměru cena/výkon.
Už přes 5 let provozuji stanici WH 1080, ale bohužel měří špatně rychlost větru i srážky. Program EasyWether mi stále hlásí nereálné údaje (podměřuje vítr, srážky hází zcela náhodně - třeba dnes během hodiny, kdy nepršelo, mělo údajně spadnout 136 mm). Nebo by stačil tip, jak to opravit - zda je chyba ve stanici, v programu, jestli stačí třeba koupit nová čidla.
Předem díky za reakce.
Kdyby se občas počasí nezměnilo, polovina lidí by neměla o čem povídat.
kozap

Příspěvekod sapler » 10 črc 2017, 17:33:19

Ak niekto má chuť a trochu počítačové zdatnosti, može si spraviť aj vlastnu meteostanicu. Ja som použil Arduino a snimač teploty a vlhkosti DHT22 časom ked bude čas chcem spraviť ešte anemometer. Moja verzia je dostupná aj online ak by niekoho zaujimalo tak http://www.masirovce.eu
sapler

Zpět na Volná diskuze