Ukládání radarových dat

Máte na nás dotaz ohledně radarových / satelitních snímků ? Napište.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,
chtěl bych se, prosím, zeptat, jakým způsobem ukládat rychle a pohodlně radarová data?

Jde o to, že dříve pár měsíců zpět ještě existovala super stránka CHMU, konkrétně old.chmi.cz , kde se radarová data dala ukládat velmi rychle, jednoduše a pohodlně. Tzn., tak, že bylo možno kliknout na konkrétní čas v daném dni, kdy se Vám v panelu nebo jak jste si zvolili otevření radarového snímku ,,kliknutím na čas", například otevřít v novém okně, panelu atd..., otevřeli konkrétní snímek v daném čase, dali ctrl+s (uložit jako a uložili jednoduše do složky jako obrázek GIF)...

Takto jsem měl radarová data pomocí klávesových zkratek otevřením do panelů, ctrl+s a pojmenováním dle času např: 18-00, 18-15, 18-30, 18-45, 19-00 atd... , a bylo to...

Bohužel takový způsob ale old.chmi.cz už neumožňuje, a tak jsem nucen ukládat snímky mnohem hůře a pomaleji tak 10x. Trvá to o to déle přes možnost PrtScn (tedy screen obrazovky) - vložit do malování, ořezat jen daný úsek snímku a uložit. Hrozně složité.
Dále jsem našel http://www.in-pocasi.cz/radarove-snimky/napoveda/, kde mohu kliknout pravým tlačítkem myší a dát uložit, snímek se uloží, ale bez zobrazení hranic a krajů české republiky, takže vlastně k ničemu...

Poradíte, jak ukládat radarové snímky jako dříve na old.chmi.cz do super GIF obrázků?
Uživatelský avatar
DavidDizzer
Příspěvky: 66
Registrován: 11 srp 2011 13:51
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Nikdo neví? :shock: :shock: :shock:
TommyAst
Příspěvky: 44
Registrován: 27 bře 2013 16:51

Nasel jsem prispevek truchu pozdeji, ale ...

Na old.chmi.cz byl eb jednoduchy, staticky a nenarocny, portal.chmi.cz je ply zbytecneho JavaSkripnu a zbytecnosti, vytejuze jak webovy server, tak koncove uzivatele.

Radarove a satelitni snimky jsou tam z vice obrazku nad sebou, vc. pruhlednych GIF a PNG (ochrana proti nasoskam ?). Existuje samozrejme reseni ...

RADSI TO JSEM NEBUDU PSAT UPLNE VEREJNE ABY TO VIDELI DOKONCE I NEREGISTROVANI UZIVATELE, KDYZTAK MI NAPISTE SOUKROMOU ZPRAVU
Odpovědět

Zpět na „Interpretace meteorologických dat“