Jaky koupit fotoaparat

Aneb co si nezapomenout doma...
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Tak využívám toho, že už toto téma tady je....takže tedy i já prosím o radu, akorát budu mít trochu jiné požadavky, než autor :lol: ...
Můj cca 4 roky starý Olympus mju 700, který sice asi není na focení bouřek zrovna nejideálnější :lol: , se, vzhledem k ceně případné opravy, odporoučel do věčných lovišť.. a já řeším, co místo něj. Vzhledem k tomu, že jsem začátečník a navíc technický antitalent :lol: , tak to nebude nic moc profi a extra drahého (tak max do 8000). Spíš nějaký kompromis. Něco s čím se dají pěkně fotit blesky, udělat koukatelné video, asi ocením, když to nebude moc extra těžké a velké a moc složité. Taky mě zajímá odolnost vůči dešti (viz moje video tuším z 23.7. ze Šárky :lol: ) a odolnost vůbec :lol: .
Dostala jsem doporučení na Canon PowerShot SX110. Je sice o dost těžší, než jsem byla zvyklá, ale ty videa i fotky vypadají podstatně lépe. Máte s ním někdo zkušenost? Jak moc je odolný? Co byste mi doporučili vy? Na co se mám hlavně soustředit?
Budu ráda za každou radu :) .
martin popek
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2008 15:19
Bydliště: Nýdek

ja bych trochu posečkal a koupil nejakou zrcadlovkutu ta se už koupit s setakem od 10litru. lepší třeba 450d už za necelých 15litru.myslim, že kupovat kompakt je jen kompromis a časem stejne přejdeš na zrcadlovku.je tam jen problem s videem která je až u dražší 500d.
Štěpán Krejsek
Příspěvky: 839
Registrován: 11 črc 2008 13:19
Bydliště: Brno - Žabovřesky

Tak s tím bych jednoznačně souhlasil. Sice taky nejsem žádný technický talent, ale po letošní bouřce podsvícené sluncem půjdu do zrcadlovky. Na focení oblačnosti se nedostatky různých digitálů dost projeví a když se sejdou podmínky na nějaké nádherné nasvícení Cb, často člověk spláče nad výdělkem. A přitom tyto fotky by chtěl každý nejvíc.
Uživatelský avatar
Dáša
Člen AMS
Příspěvky: 305
Registrován: 05 dub 2009 19:35
Bydliště: Brandýsek / občasně Pechova Lhota (u Milevska)

Děkuju za rady :) . Na zrcadlovku se zatím necítím, ale dala jsem na vás a i když jsem pak začala uvažovat o tom, že místo 100 koupím 200, která je cca o 2-3 tis. dražší, vrátila jsem se opět k modelu 100 (i když ten už teď doprodávají a není k sehnání, náhrada za něj bude asi 110 ). Nebudu do kompaktu moc investovat a později do té zrcadlovky asi přeci jen půjdu.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Máte někdo zkušenosti s tímto fotákem??
FujiFilm FinePix HS10 http://www.korunka.cz/digitalni-kompakt ... 0?v=444671. chci něco okolo téhle ceny na focení přírody a něčeho zajímavého na obloze oblačnost atd.Nehledám nic dokonalého jen mě jde o funkčnost za tuto cenu nečekám 100% dokonalost :D nebo máte něco podobného v této cenové kategorii?
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Tom píše:Máte někdo zkušenosti s tímto fotákem??
FujiFilm FinePix HS10 http://www.korunka.cz/digitalni-kompakt ... 0?v=444671. chci něco okolo téhle ceny na focení přírody a něčeho zajímavého na obloze oblačnost atd.Nehledám nic dokonalého jen mě jde o funkčnost za tuto cenu nečekám 100% dokonalost :D nebo máte něco podobného v této cenové kategorii?
Zdravím,
koukám na něj a za tu cenu nevypadá věru zle. Nicméně je zde pár maličkostí, které bych zvážil...
1) Napájení 4x AA baterkami nemám rád, protože myslím, že to vydrží méně, než klasická baterie, ale to je můj osobní názor.
2) 30x zoom je sice na první pohled hezký, ale obával bych se obrazové kvality. Volil bych raději něco méně zoomovacího :-).

Jinak si myslím, že by to nemusel být zlý přístroj, ale na Vašem místě bych se ještě pídil po zkušebních fotkách. Zde nějaké jsou:
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... e_quality/
http://www.photographyblog.com/reviews/ ... le_images/

Jinak z konkurence bych možná nabídl ještě CANON PowerShot SX1 IS, který nabízí "jen" 20x zoom v podobné těle, také na tužkovky, ale s jiným ovládáním zoomu.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Ten optický zoom díval jsem se na nějaký fotky né tedy u tohodle foťáku a opravdu nic moc kvalita při tom vyšším zoomování to bych také oželel díky za odkaz mrknu.
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Nakonec po zvážení jsem objednal Panasonic Lumix DMC-TZ10 http://www.megapixel.cz/panasonic-lumix-dmc-tz10 na nějaký rozměrnější foťák vzhledem k tomu že jezdím na kole nemám moc místa a s focením se seznamuji tak uvidím zda něco pěkného zachytím buď fotem nebo videem už jsem se v tom hledání v mnoha a mnoha značkách a typech doslova ztrácel :shock: tohle snad bude pro začátek stačit časem se uvidí :) P.S. určitě to bude lepší vše jsem dosud fotil mobilem a i z toho se daly vyštrachat celekem pěkné fotky i když v globále to nebude nic extra pro ty co jsou profíci ve focení. :D
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Právě vyšla recenze na ten Panasonic Lumix DMC-TZ10 - http://www.fotoaparat.cz/article/10911/1
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Již jsem se stal majtelem tohoto foťáčku tak jsem ho dnes zkoušel zatím se seznamuji zkoušel jsem fotit v makru a celekm pěkné snímky :)
Uživatelský avatar
davidmatousek1
Příspěvky: 25
Registrován: 18 kvě 2009 11:08
Bydliště: Náměšť nad Oslavou, Vysočina,
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den, chtěl bych se vás zepat jestli někdo z vás používá fotoaparát Canon EOS 1000D nebo Nikon D3000? Uvažuji o koupi zrcadlovky a hlavně bych chtěl vědět jestli focení bouří atd. je s těmito zrcadlovkami možná a prostě výhody a nevíhody?

Díky za informaci
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

davidmatousek1 píše:Dobrý den, chtěl bych se vás zepat jestli někdo z vás používá fotoaparát Canon EOS 1000D nebo Nikon D3000? Uvažuji o koupi zrcadlovky a hlavně bych chtěl vědět jestli focení bouří atd. je s těmito zrcadlovkami možná a prostě výhody a nevíhody?

Díky za informaci
Zdravím,
zkušenost nemám ani s jedním z nich, ale podle ohlasu jiných by měl být ten Nikon D3000 o chlup lepší než 1000D od Canonu. Přeci jen Nikon přišel o rok později na trh a to je v digitální technologii pěkně dlouhá doba.
Jinak obecně vzato jsou asi všechny zrcadlovky vhodné na focení počasí.

Bohužel, osobně bych asi doporučil něco trochu lepšího, ale to nic, to je jen má závislost na kvalitní vybavení :). Taky jsem Canonista, to je další věc. ;)

Výhody zrcadlovek obecně:
Rychlost, robusnost, výdrž, pohodlné ovladání, obrazová kvalita, velké množství příslušenství... objektivy atd.

Nevýhody:
Hmotnost, velikost, cena
Uživatelský avatar
davidmatousek1
Příspěvky: 25
Registrován: 18 kvě 2009 11:08
Bydliště: Náměšť nad Oslavou, Vysočina,
Kontaktovat uživatele:

Hlavně musím jít na nějaký kurz fotografování a naučit se s ním fotit, jelikož na mé TZ-2 většinou používám automatiku. :(
Ještě jsem někde četl že Nikon nemá češtinu :( tak nevím
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

davidmatousek1 píše:Hlavně musím jít na nějaký kurz fotografování a naučit se s ním fotit, jelikož na mé TZ-2 většinou používám automatiku. :(
Ještě jsem někde četl že Nikon nemá češtinu :( tak nevím
Na kurzy se vyprdni, všechno důležité co potřebuješ vědět o fotografování je na netu, třeba tady: http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm
Na kurzech z tebe akorát vytáhnou peníze a žádný kouzlo se tam stejně nenaučíš ;)

Jinak souhlasím, že Nikon je drobítek lepší, ale bacha, u těhle levnějších platových modelů není taková odolnost. Takže při focení bouřek bacha na vlhko, prach, nárazy...
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jen bych doplnil takovou drobnost.
Na Češtinu se taky vyprdni. Já jí tam mám, ale je to tak debilně přeložený, že bych to líp pochopil, kdyby to bylo v angličtině (a to nejsem žádnej angličtinář). Úroveň toho překladu je jako kdyby se nějakej číňan učil češtinu prvnim rokem :D
Aspo'n teda u mých 2 foťáků, ale prej s tim jsou problémy vůbec.
Uživatelský avatar
davidmatousek1
Příspěvky: 25
Registrován: 18 kvě 2009 11:08
Bydliště: Náměšť nad Oslavou, Vysočina,
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Jen bych doplnil takovou drobnost.
Na Češtinu se taky vyprdni. Já jí tam mám, ale je to tak debilně přeložený, že bych to líp pochopil, kdyby to bylo v angličtině (a to nejsem žádnej angličtinář). Úroveň toho překladu je jako kdyby se nějakej číňan učil češtinu prvnim rokem :D
Aspo'n teda u mých 2 foťáků, ale prej s tim jsou problémy vůbec.
No a co to máš za typ foťáků?
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak určitě Olympus E 510, a problémy byly, i když menší i u Samsungu "Digimax S 800", kterej už teda moc nepoužívám. Někdo kdo ty foťáky prodával, mi řikal, že jedou jen podle nějakejch svejch slovniků, jejich úroveň je velice nízká a nedaj si do toho mluvit.
Uživatelský avatar
MajdaLa
Člen AMS
Příspěvky: 183
Registrován: 31 kvě 2007 13:39
Bydliště: Bohumín-Záblatí

Tak já mám olympusáčka a dá se to (když si člověk zvykne). Kurzy focení taky myslím nejsou potřeba, stačí vědět co je na co a metoda pokus-omyl je asi nejlepší učitel.
Think like a proton: always positive. :-)
Uživatelský avatar
JURAJk6
Příspěvky: 387
Registrován: 09 čer 2009 21:22
Bydliště: Černotín (okr Přerov) 310 m. n. mořem
Kontaktovat uživatele:

Tak ja mam fotacek Panasonic DMC LS80 a jsem celkem spokojeny. Ted jsem k tomu jeste pridal malou kameru Toshiba CAMILEO P10.
Halové jevy, duhy a bouřky, to já rád. Ale nesnáším, když není co pozorovat.
LOVU ZDAR!
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Mám dotaz ohledně poškrábání optiky.Mám Lumix TZ-10 a bohužel mám tam vypadá to na rýhu a taky se tam dostal na dovolené zřejmě dovnitř prach pod to sklíčko myslel jsem že to je prachotěsné ale někudy se to dostalo.Pomůže asi už jen výměna té optiky ale záleží kolik by to stálo.Neměli jste taky někdo takový problém.No zkusím to dát do servisu co s tím ale obávám se, že to bude hodně drahá záležitost. :( :(
Uživatelský avatar
Stormík
Příspěvky: 177
Registrován: 27 úno 2010 13:13
Bydliště: Chomutov, Ústecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Hmmm.... to je ta nejhorší věc co se muže stát, já mam Olympus mju 5000 a zatím nic a to že už toho vydržel hodně, třeba mi spadnul na pláži v egyptě do jemného písku, lekl sem se jestli tam nebude neco v optice ale naštěstí nic...Každopádně by mě zajímalo jak to s tvým foťákem dopadne, hodně štěstí. ;)
Snad se sezóna 2012 povede...
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 260
Registrován: 19 úno 2009 21:19
Bydliště: Holasice u Rajhradu JMK (Brno)
Kontaktovat uživatele:

Tak oprava vyjde na 2400kč výměna té optiky no foťák mám chvíli tak jsem to dal za tu opravu....
Uživatelský avatar
vecerapl
Příspěvky: 365
Registrován: 04 bře 2008 12:37
Bydliště: Zlín

Po dlouhém váhání jsem si nakonec koupil kompakt s výměnými objektivy. Přesněji foťák http://www.megapixel.cz/samsung-nx5-18- ... 200-mm-ois
Má velký CMOS čip podobný jako u zrcadlovek, tak že by to mělo mít živější barvy a méně šumu. Jsou k tomu dva objektivy, tak že si myslím, že je to dostatečná výbava.

Potěší i možnost Bulb s připojením dálkové spouště, tak že noční blesky budou stát za to. Je tam i podpora HD videa, tak snad to byla dobrá koupě.
Amatérská meteorologická stanice Napajedlaci.cz
Odpovědět

Zpět na „Doporučené vybavení“