Pláštěnka a náhradní baterky

Aneb co si nezapomenout doma...
Odpovědět
Komilek
Příspěvky: 1
Registrován: 28 říj 2013 11:28

Ahoj,
chystám se na noční focení v zimně a potřeboval bych vyřešit dvě věci. Minulou zimu mi na foťák padaly vločky a tály. Celkově když jsem ho nechal dlouho stát tak pak byl kvůli nošení z tepla lehce mokrý. Neexstuje nějaká pláštěnka nebo něco co by zabránilo tání vloček?

Druhá věc jsou baterie, když trávím několik hodin v zimě a foťák stojí na stativu a čekám na dobrý záběr, tak se mi prostě v té zimě vybije. Našel jsem si náhradní baterie pro nikon D90, ale řeším jednu věc. Je lepší sebou tahat náhradní baterku nebo si pořídit nějakou powerbanku a nabíjet to z toho?
Jak to řešíte? Ono je taky klidně možný že jsem tu baterku stahal a nová by tomu hodně prospěla. Nějakou dobu už fotím.
Jaké s tím máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Jan Drahokoupil
Administrátor
Příspěvky: 543
Registrován: 26 kvě 2007 15:07
Bydliště: Brandýsek, okr. Kladno
Kontaktovat uživatele:

Dobrý den,

někde jsem četl rady fotografů krajinkářů, že dávají baterky do fotoaparátu až těsně před focením a předtím je mají někde v kapse na těle, aby byly v teple.

Jinak samozřejmě různé pláštěnky na fotoaparáty existují... např. toto http://www.megapixel.cz/jjc-plastenka-one-rc-1
drozdovna
Příspěvky: 10
Registrován: 12 úno 2016 17:57

Já jsem si tedy koupila "do zimy" náhradní baterii a se dvěma si vystačím úplně v pohodě. ;)
Odpovědět

Zpět na „Doporučené vybavení“