Snímací interval

Máte nějaké zkušenosti z tímto typem snímání nebo chcete jen poradit ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Rád bych se zeptal jaký je asi nejlepší snímací interval pro snímání oblačnosti. Bastlím teď totiž cyklickou samospoušť k foťáku a nevím jakou mám nastavit prodlevu, popř. více přednastavených prodlev( jestli bude potřeba více různých intervalů např. pro snímání rychle rostoucí kupovité oblačnosti X pomalu plynoucí altocumuly).Díky za odpověď.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Daniel Hubač
Člen AMS
Příspěvky: 13
Registrován: 30 kvě 2007 13:36

Mám nastaven interval 5s a ten mi zatím plně postačuje i pro snímání relativně rychle "plující" oblačnosti. Myslím, že interval 2 - 10 sekund bohatě uspokojí . Chci zkusit ale i fáze květu rostlin, tam ale interval pořádně prodloužím.
Uživatelský avatar
Lukáš Ronge
Administrátor
Příspěvky: 212
Registrován: 26 kvě 2007 13:33
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

honza.cb píše:Rád bych se zeptal jaký je asi nejlepší snímací interval pro snímání oblačnosti. Bastlím teď totiž cyklickou samospoušť k foťáku a nevím jakou mám nastavit prodlevu, popř. více přednastavených prodlev( jestli bude potřeba více různých intervalů např. pro snímání rychle rostoucí kupovité oblačnosti X pomalu plynoucí altocumuly).Díky za odpověď.
Pro intervalové snímání oblačnosti se hodí interval mezi 2 až 30 vteřinami... Těch 30 vteřin je už docela dost a ztrácí se v něm trochu dynamika, a je to "sekaný".

Na snímání vývoje např. Cumulonimbu používám interval kolem 5 vteřin.
Uživatelský avatar
honza.cb
Příspěvky: 237
Registrován: 29 kvě 2007 22:21
Bydliště: České Budějovice - Čtyři dvory
Kontaktovat uživatele:

Díky za rady. Jdu vymýšlet.
Murphyho optimistický zákon: Usmívej se ! Zítra bude hůř ... a pozítří.... možná už ani nebude.
Z Českých Budějovic zdraví Jan Michalica
Uživatelský avatar
T.O.M.M.
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2010 05:58
Bydliště: mělník
Kontaktovat uživatele:

Já fotím time lapse se snímacím intervalem 1 minuty a jde v pořádku
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

T.O.M.M. píše:Já fotím time lapse se snímacím intervalem 1 minuty a jde v pořádku
mno tu bych souhlasil s Lukášem, na vývoj oblačnosti je minuta sakra dlouho, já sám používám 5s.
tonda16
Příspěvky: 6
Registrován: 15 srp 2010 08:01

Můžu se zeptat jak se ten interval snímání dá nastavit ?
Odpovědět

Zpět na „Intervalové snímání (time-lapse) oblačnosti“