Předpověď: Červenec 2008

Kdokoliv z Vás se může podělit o svoje znalosti.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Janek píše:To snad není pravda. Pro 2 týdny dopředu dával GFS před 3 dny přes 35°C, teď dává pro odpolední hodiny "krásných" 20°C. Teda tohle jsem ještě neviděl. Asi nudné léto bude, co?! :? Nepočítám středu. :)
Proboha to snad neni možný! Maximální teplota při tlavový výši v červenci s bídou 30°??? (Aspoň podle ČT1.) Nevim v čem je problém, dyť to de od jihu. :? Minulej rok už sme někdy toudle dobou měli 38 a teď jen tohle. Fakt paráda... :(
Jediný co mně uklidňuje - že dobrejm bouřkám ta třicítka stačí. :)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Proboha to snad neni možný! Maximální teplota při tlavový výši v červenci s bídou 30°??? (Aspoň podle ČT1.) Nevim v čem je problém, dyť to de od jihu. :? Minulej rok už sme někdy toudle dobou měli 38 a teď jen tohle. Fakt paráda... :(
Jediný co mně uklidňuje - že dobrejm bouřkám ta třicítka stačí. :)
mno výše na severu bude na východ asi posílat studenější vzduch .. těch 35°C by bylo spíš kdyby byla nad balkánem .. navíc když by tam vydržela déle, tak by zas u nás byly "suché" studené fronty
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Synopťák jsem nestudoval, ale myslim, že v době na kdy včera říkali těch maximálních 30 už ta výše bude spíš na východě a bude k nám posílat teplej vzduch od jihu.
Ale dnešní verze předpovědi už byla lepší - až 32°C a možná že to ještě o nějaký ten stupínek stoupne a moje stížnosti se naštěstí ukážou jako zbytečné.
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jééé podívejte, ČHMÚ dává žlutou! :)
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Jééé podívejte, ČHMÚ dává žlutou! :)
Jo, ale na vysoký teploty, ne na bouřky... ;)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Jí vim, jen jsem chtěl říct, že tam tu barvu taky maj :D
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Jí vim, jen jsem chtěl říct, že tam tu barvu taky maj :D
maj a dokonce je to rozepsané co a jak v popisu SIVS - stupně nebezpečí ;)
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Synopťák jsem nestudoval, ale myslim, že v době na kdy včera říkali těch maximálních 30 už ta výše bude spíš na východě a bude k nám posílat teplej vzduch od jihu.
Ale dnešní verze předpovědi už byla lepší - až 32°C a možná že to ještě o nějaký ten stupínek stoupne a moje stížnosti se naštěstí ukážou jako zbytečné.
no spíš na východě jo, ale je slabá, nebude tam žádné silnější proudění, které by sem přitáhlo horký vzduch třeba ze severní Afriky, nadruhou stranu je zas doba s nejdelším dnem, tak se to může dostatečně prohřát, ale to zas záleží na oblačnosti a dalších věcech .. ale co tak koukám tak právě to, že ta výše bude mít střed severně a dál na východě bude proudění spíše SV (nechci napsat zrovna chladné) tak i proto to vypadá že se tu studená fronta zastaví a zdechne nad náma - teda ne, že by nemělo bouřit 8-) :lol: ale dál na SV to moc nedojde
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

To snad není pravda. GFS ještě snížil odpolední teploty na období od 10. - 18. 7. :D :oops: :evil: To už je moc, pro Bavorsko 12°C... :lol:
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Koukal jste někdo včera na Novu? Snažili se tam udělat reportáž o přípravě počasí na vědeckých pracovištích a omylem do toho zamotali i nějakýho alchymistu, kterej předpovídá počasí podle toho kde hnízděj vlaštovky :lol: . Mimochodem, a to je ten důvod proč to sem píšu, podle jeho předpovdi má být toto léto horké :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:Koukal jste někdo včera na Novu? Snažili se tam udělat reportáž o přípravě počasí na vědeckých pracovištích a omylem do toho zamotali i nějakýho alchymistu, kterej předpovídá počasí podle toho kde hnízděj vlaštovky :lol: . Mimochodem, a to je ten důvod proč to sem píšu, podle jeho předpovdi má být toto léto horké :lol: :lol:
Ha ha... :lol: Včera mi 2x volala do práce paní z TV NOVA, že prý mám meteorologickou stanici a že by chtěla natočit nějaké záběry, jak počasí měřím... Nevím, jak k tomu došla a jak mě našla - žádnou stanici nemám - v paneláku to dost dobře nejde... :lol:
S TV NOVA nechci mít nic společného...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Amerika píše:Koukal jste někdo včera na Novu? Snažili se tam udělat reportáž o přípravě počasí na vědeckých pracovištích a omylem do toho zamotali i nějakýho alchymistu, kterej předpovídá počasí podle toho kde hnízděj vlaštovky :lol: . Mimochodem, a to je ten důvod proč to sem píšu, podle jeho předpovdi má být toto léto horké :lol: :lol:
Ha ha... :lol: Včera mi 2x volala do práce paní z TV NOVA, že prý mám meteorologickou stanici a že by chtěla natočit nějaké záběry, jak počasí měřím... Nevím, jak k tomu došla a jak mě našla - žádnou stanici nemám - v paneláku to dost dobře nejde... :lol:
S TV NOVA nechci mít nic společného...
:lol: :lol: :lol: :lol: já bych jí odkázal na vševěda šefa :lol: to je něco jako Klaus :lol: podle něj bude v červenci horko slunečno a sucho ... tak napouštíme studnu pitnou vodou (cca 60m3) zatím je tam cca 1/3, zbytek sem řekl, že bych počkal po bouřkách, ale viz zmíněná odpověď. Když vidim těch 87 mm tak by to naplnilo 1,5 studny :lol: snad nedopadnem jako naposled - jen pár mm
Jinak s tou novou to je za trest, do toho bych taky nešel 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

Tak dneska by přes ČR měla postupoat slabá studená fronta. ČHMÚ předpokládá přeháňky a ojedinělé bouřky. Ve Švýcarsku se už dopoledne na této frontě vytvořila výraznější bouřka, takže nějaké naděje na dnešek jsou. U nás zatím jen VO, ale postup je rychlý.
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

Modely dávají na Ne a Po pro Moravu vláhu. Ne že by jí bylo málo, ale budu rád za každý "příspěvek". :) Teploty pořád od 22/27°C, k 20. 7. 2008 ochlazení. To je však daleko...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:Modely dávají na Ne a Po pro Moravu vláhu. Ne že by jí bylo málo, ale budu rád za každý "příspěvek". :) Teploty pořád od 22/27°C, k 20. 7. 2008 ochlazení. To je však daleko...
No uvidíme - níže nad Slovenskem postupující na sever tu z neděle na pondělí možná bude, ale kolikrát už jsem byl zklamán dalším vývojem... Teď mě víc zajímá pátek a sobota - vypadá to (letmým pohledem) na slušné bouřky, ale GFS si neví rady, jestli to bude pouze v Čechách nebo i na Moravě... :?
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:
Janek píše:Modely dávají na Ne a Po pro Moravu vláhu. Ne že by jí bylo málo, ale budu rád za každý "příspěvek". :) Teploty pořád od 22/27°C, k 20. 7. 2008 ochlazení. To je však daleko...
No uvidíme - níže nad Slovenskem postupující na sever tu z neděle na pondělí možná bude, ale kolikrát už jsem byl zklamán dalším vývojem... Teď mě víc zajímá pátek a sobota - vypadá to (letmým pohledem) na slušné bouřky, ale GFS si neví rady, jestli to bude pouze v Čechách nebo i na Moravě... :?
no je to dost daleko a ošidné .. teď se můžu radovat, že nám tu sprchne a nakonec tu spadne 1 mm a na východě zas 100 mm :evil: :lol: no ale je fakt, že trvalý déšť je na závlahu mnohem leší, než bouřky. Tak budete mít min slušně zalito 8-)
Uživatelský avatar
Amerika
Příspěvky: 1145
Registrován: 08 srp 2007 19:30
Bydliště: Slaný

gerykm píše:Teď mě víc zajímá pátek a sobota - vypadá to (letmým pohledem) na slušné bouřky, ale GFS si neví rady, jestli to bude pouze v Čechách nebo i na Moravě... :?
Tak to je teda klíčovej problém! Těžko si vzpomenout, kdy byla Morava z něčeho vynechaná.
Ať tam na tu Moravu něco zbyde, to je mi jedno, hlavně ať už je konečně taky něco u nás.
Poslední 3 dny si užívaj bouřek Moraváci, takže se snad karta projednou obrátí. Ale možná to je jenom zbožné přání.
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Amerika píše:
gerykm píše:Teď mě víc zajímá pátek a sobota - vypadá to (letmým pohledem) na slušné bouřky, ale GFS si neví rady, jestli to bude pouze v Čechách nebo i na Moravě... :?
Tak to je teda klíčovej problém! Těžko si vzpomenout, kdy byla Morava z něčeho vynechaná.
Ať tam na tu Moravu něco zbyde, to je mi jedno, hlavně ať už je konečně taky něco u nás.
Poslední 3 dny si užívaj bouřek Moraváci, takže se snad karta projednou obrátí. Ale možná to je jenom zbožné přání.
Stačí si vzpomenout, kolik (a kde) bylo supercel a škod 25.6. - Moravou prošla "jen" squall line. 3.7. byly bouřky rovnoměrně po celé ČR, ale místo od místa to bylo různé. A vůbec bych neřekl, že si teď tady užíváme bouřek (v Přerově určitě ne). Možná jich bylo o něco víc na východě, ale byly to takové nemastné - neslané bouřky v chladném Z proudění.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

zas se tu budem dohadovat kdo je kde má či nemá :lol: :lol: :lol: :lol: no ať to budou bouřky "pro parádu" nebo déšť na zalití srážek se snad dočkáme .. ted GFS nic nedává .. ale to se zas určitě změní ;)
Tomáš Římský
Příspěvky: 485
Registrován: 09 čer 2007 13:59
Bydliště: Bohuňovice u Olomouce
Kontaktovat uživatele:

Tak teď modely dávají na neděli 13.7. přechod docela prohloubené TN ze středomoří. Bude asi dost větrno. Pak nějaká ta instabilita a CAPE taky není k zahození a aj nějaký ten střih... Spíš je to teď pro západ ČR, ale je to ještě daleko... Kdyby to vyšlo tak by mohla nějaká ta lajnička být... ;)
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Co nový model GFS, to úplně jiná verze počasí - 4x denně :lol: . Těšil jsem se na pátek a sobotu a ono z toho podle aktuálního modelu GFS moc nebude. Během neděle (a hlavně pondělí) mělo podle ranních výpočtů vydatně pršet na východě ČR a teď to zase vypadá na vznikající níži nad Francií a Německem postupující k severu a moc srážek k nám model nedává snad s výjimkou západu Čech, za to by mělo být teplo. "Já su klidné" - zítra bude zase všechno jinak ;) ...
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
storm_ice
Příspěvky: 1448
Registrován: 23 led 2008 09:50
Bydliště: Teplice-Trnovany 227 m n.m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm píše:Co nový model GFS, to úplně jiná verze počasí - 4x denně :lol: . Těšil jsem se na pátek a sobotu a ono z toho podle aktuálního modelu GFS moc nebude. Během neděle (a hlavně pondělí) mělo podle ranních výpočtů vydatně pršet na východě ČR a teď to zase vypadá na vznikající níži nad Francií a Německem postupující k severu a moc srážek k nám model nedává snad s výjimkou západu Čech, za to by mělo být teplo. "Já su klidné" - zítra bude zase všechno jinak ;) ...
oto bych to moc neřešil ... 4x denně a pokaždé jinak :lol: :lol: hlavně at se nedostanem za frontu - u nás takřka beze srážek ... moravákům by pak aspon pršelo 8-) :lol: .. ale ani v dalších dnech to nevypadá na sucho ... no voda je potřeba tak když bude 25 a občas pršet tak budu spokojen :P
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Střed nedělní níže GFS posunul z Německa nad západ Čech, ale labilita zatím nevypadá nijak extrémní (vzhledem k teplému proudění ve výšce), přesto se srážky a bouřky objeví (asi mimo východ ČR). A Moraváky a Slezáky možná čekají srážky z vlny nad Slovenskem v noci na úterý.
Ještě ale zítra v pátek budou místní bouřky hlavně nad Čechami a v sobotu se může vyvrbit lajna bouřek nad východní Moravou (pokud nebude anticyklóna rychlejší). Tož zatím tak... ;)
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Uživatelský avatar
Janek
Příspěvky: 884
Registrován: 30 kvě 2007 19:42
Bydliště: Karviná-Ráj, 260 m n. m.
Kontaktovat uživatele:

gerykm: Na jaké mapy se díváš? Kromě GFS na které? Popřípadě napiš, které mapy na GFS. Budu rád, když mi to povíš; celkem se nevyznám v těch mapách s tlakem v různé výšce...
Ze zazelenalé (kromě zimy) pahorkatiny z Karviné zdraví Hloupý Honza. :-)
oblíbená webovka: http://pocasi.venku.cz/ mé rajče: http://kozibrada.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Michal Geryk
Člen AMS
Příspěvky: 1443
Registrován: 30 kvě 2007 05:50
Bydliště: Přerov - centrum, 209 m.n.m.
Kontaktovat uživatele:

Janek píše:gerykm: Na jaké mapy se díváš? Kromě GFS na které? Popřípadě napiš, které mapy na GFS. Budu rád, když mi to povíš; celkem se nevyznám v těch mapách s tlakem v různé výšce...
Většinou koukám tady: http://www.lightningwizard.com/maps/ , http://www.westwind.ch/?page=gfsm , http://www.westwind.ch/?page=gfsh (stř. Evropa) nebo rovnou na stránkách TOP KARTEN http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html a další.

Na vysvětlování bych musel napsat text na několik stránek... Já taky ne všemu rozumím - hlavně mi dělá problém si všechny informace z map dát v hlavě dohromady a udělat z toho nějaké závěry a předpovědi - spíš spekuluji a pak čekám na opravu třeba ze strany SkyWarnu... :?

Jo a ještě čučím sem: http://profi.wetteronline.de/ - jsou tam i vlhkosti v různých hladinách.
Naposledy upravil(a) Michal Geryk dne 10 črc 2008 07:09, celkem upraveno 1 x.
Z rozhraní Hornomoravského úvalu a Moravské brány zdraví Michal.

kamera videa fotografie
Skype: geryk.michal
Odpovědět

Zpět na „Ostatní předpovědi uživatelů“